Суспільство

На Кіровоградщині у підприємства хочуть відсудити майже 6 мільйонів за збудовану амбулаторію

 Автор: Таміла Делюрман. 3788

 На Кіровоградщині із підрядника, який будував амбулаторію у селі Панчево колишнього Новомиргородського району, через суд хочуть стягнути майже 6 мільйонів гривень.

snymokekrana20180328v94623 bbe4f8790012db9c232b4d770ebd8efc

Фото умовне/ Із проєктів сільських амбулаторій

Амбулаторія була збудована у Панчевому ще в першій черзі в області по програмі по будівництва сільських амбулаторій у 2018 році.

Згідно ухвали суду позов по справі надійшов від заступника генпрокурора з вимогами до департаменту капбудівництва Кіровоградської ОДА та підприємства "Кіровограджилстрой". Департамент вимагають визнати недійсним рішення тендерного комітеу стосовно визнання переможцем у торгах "Кіровограджистрой" та угоду укладену з ним. А з самого підприємства стягнути 5 728 772, які він отримав на підряд - будівництво амбулаторії у Панчевому у 2018 році.

Обгрунтували вимоги тим, що тендер проводили з порушенням.

"Завідомо суперечить інтересам держави та суспільства з умислу однієї сторони - Товариства з обмеженою відповідальністю "Кіровограджилстрой" та укладений в результаті прийняття спірного рішення", - йдеться в обгрунтуванні.

Крім того, заступник генпрокурора вказує, що умисел мало саме підприємство, тому гроші хочуть стягнути саме з нього спочатку на рахунок управління капбудівництва, а звідти у дохід держави.

До всього третьою стороною у справі просять залучити Антимонопольний комітет України, за рішенням обласного управління якого, дії підприємства під час тендеру кваліфікували як антиконкурентну узгоджену поведінку, що спотворила результати торгів. За цим рішенням підприємство вже оштрафували.

"Рішення суду, ухвалене за результатами розгляду цього позову, може вплинути на права та обов`язки Антимонопольного комітету України як органу, уповноваженого державою на забезпечення дотримання законодавства про захист економічної конкуренції", - пояснюється в ухвалі.

Суд позов прийняв та призначив підготовче засідання на 22 лютого.

"Гречка" направила запит до Генепрокуратури, аби уточнити в чому саме вбачають умисел підприємства-підрядника. Також ми поцікавилися яка частка провини у неправильно проведеному тендері самого управління капбудівництва і чи повинне в такому разі воно нести якусь відповідальність.

 Зазначимо, в рамках медреформи у 2018 році на Кіровоградщині почали будувати сільські амбулаторії за кошт держбюджету.

Першу із запланованих по країні 513 сільських амбулаторії збудували на Кіровоградщині, в селі Протопопівка Приютівської ОТГ. Це сучасне приміщення вартістю в майже шість мільйонів гривень і начинням із нових меблів, техніки та обладнання ще на понад 700 тисяч гривень.

Такі амбулаторії мають просторе приміщення нового формату з реєстратурою, кімнатою для медичного персоналу, оглядовою, процедурною, кабінетом щеплень, новими меблями, оргтехнікою, обладнанням.

Також слід відзначити, що приміщеннях амбулаторій є окреме житло для сімейного лікаря. Це просторі кілька кімнат, кухня, окремо ванна і душова кімната та є навіть гардеробна.

Нагадаємо, на Кіровоградщині підприємство-підрядник відсудило у Благовіщенської лікарні майже 270 тисяч гривень боргу за виконані ним роботи.

позов на Благовіщенську лікарню подало приватне підприємство "Будкомплект".

У заяві йшлося про те, що Благовіщенська лікарня сплатила не всі гроші, обумовлені договором, за фактично виконані підприємством роботи із капітального ремонту дитячого та неврологічного відділень. Зокрема, лікарня заборгувала 268 653 гривень.

Благовіщенська лікарня з вимогами позову погодилася. У поясненні зазначили, що Держаудитслужба, перевіряючи тендер на виконання відповідних робіт, виявила порушення у його проведенні. Тому договір із "Будкомплект" довелося розірвати, роботу та фінансування зупинити.

Проте, представники лікарні визнають, що на той час підрядник вже встиг виконати зазначені у договорі роботи, але оплату за них перерахувати так і не встигли.

Загальна ж сума, на яку укладено договір, становила понад 2,4 мільйони гривень.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте