Суспільство

Експертиза на стружці: на Кіровоградщині підрядника судять за ремонт шкільного даху

 Автор: Таміла Делюрман. 1715

На Кіровоградщині у колишньому Компаніївському районі тривають суди щодо ймовірного розкрадання грошей на ремонті покрівлі школи у селі Голубієвичі.

remont dahu copy

В ухвалі суду зазначається, що наприкінці 2017 року відділ освіти Компаніїївської РДА уклав договір із підрядником ПП "Еталон і Я" щодо ремонту покрівлі школи у селі Голубієвичі. Підряд уклали на 1 300 862 гривень.

Під час досудового розслідування провели будівельно-технічну експертизу, за результатами якої вартість виконаних робіт не відповідає складеним актам а фактично складає 996 509 гривень. Тобто за висновками експертизи ціну зависили на 304 353 гривень.

Таким чином, за версією слідства, директорка підприємства "Еталон і Я" привласнила гроші.

Проте, адвокат підозрюваної подав клопотання до суду, в якому просив призначити іншу експертизу, оскільки за його словами попередня була проведена не за нормами чинного законодавства.

"Експерт методом зрізання проб деревини в невідомому місці нарізав стружки і на його думку провів експрес дослідження деревини шляхом підпалу стружки посиланням на можливість такого дослідження для перевірки застосування суміші просочувальної ДСА-1 відповідно до ГОСТ 30219", - йдеться у клопотанні.

Правозахисник також зауважив, що експерт за власною ініціативою збирав матеріали для проведення експертизи, які за власною ініціативою знищував шляхом спалювання, не навів у висновку місце і час проведення експертизи, опису отриманих матеріалів, докладного опису проведених досліджень, у тому числі методів, застосованих у дослідженні, отриманих результатів та їх експертної оцінки, обгрунтованих відповідей на поставлені питання.

Прокурор таке клопотання назвав затягуванням справи та протестував проти проведення іншої експертизи.

У висновку суд ухвалив клопотання адвоката задовольнити та призначити іншу експертизу. На час проведення експертизи провадження призупинили.

Поширюйте

Коментуйте