Суспільство

Суд виніс вирок затриманому на Кіровоградщині агенту ворожих спецлужб

 Автор: Таміла Делюрман. 1948

 

У Львові засудили до ув'язнення агента російських спецлужб, якого затримали у Кропивницькому наприкінці лютого минулого року.

 

imgonline com ua resize werb7cmwbrpa

Фото: "Судовий репортер"

"Гречка" раніше писала, що 28 лютого, затримали агента російських спецслужб, який проходив службу у військовій контррозвідці з дислокацією у Кропивницькому.

Тоді повідомляли, що за версією слідства затриманий Сергій Говоруха у період з грудня 2021 року і до моменту затримання умисно передавав російським спецслужбам службову, таємну інформацію, відомості у сфері оборони. Зокрема, надав повні відомості щодо місця розташування низки об’єктів, на яких розміщуються українські Повітряні сили України. Окрім того, в день вторгнення він вказав конкретне місце базування українських СУ-25.

Як пише "Судовий репортер", Сергій Говоруха народився у Знам’янському районі Кіровоградської області. З 2019 року працював оперуповноваженим Департаменту військової контррозвідки СБУ з дислокацією у місті Херсоні. Але наприкінці вересня 2021 року його перевели до Кропивницького, де він став старшим оперуповноваженим.

Почав співпрацю з російськими спецлужбами, коли ще перебував у Херсоні. Інформацію повідомляв за гроші - від 3 до 5 тисяч гривень за одне повідомлення.

Коли чоловіка затримали, він намагався довести, що його підставили хтось із колег. Сергій Говоруха стверджував, що насправді вів переписку з росіянами, аби виявити, хто насправді з ними співпрацює з України. У суді свою вину також не визнавав.

З моменту затримання Сергій Говоруха весь час перебував під вартою. Він міг вийти з СІЗО тільки в обмін на 10 мільйонів гривень застави.

До суду ж надали всі необхідні докази, серед яких і скріншоти його переписки з російськими спецслужбами.

У результаті 32 річного контррозвідника СБУ Сергія Говоруху визнали винним у державній зраді, засудивши до 14 років і 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте