Суспільство

7,6 мільярдів за рік: Кіровоградщина лідирує по закупівлях на утримання і ремонти доріг

 Автор: Ірина Требунських. 1970

У 2022 році обласна аміністрація та служба автодоріг уклали договори на ремонт і утримання шляхів на Кіровоградщині на загальну суму у 7,6 мільярдів гривень через систему Prozorro. Водночас деякі проплати здійснювалися за контрактами, яких в системі немає.

dorogu

 

Як повідомляє проєкт DOZORRO Transparency International Ukraine, Кіровоградська обласна військова адміністрація за 2022 рік уклала договорів, пов’язаних з дорогами, на 4,4 мільярда гривень, і стала другою областю в країні за сумою. Лідером є Сумська ОДА: тут за 2022 рік уклали угод щодо доріг на 11,3 мільярди гривень.

Крім того, Кіровоградська служба автомобільних доріг через систему Prozorro уклала договорів на ще 3,2 мільярди гривень. Тож загалом на утримання і ремонт доріг Кіровоградщини протягом 2022 року через систему Prozorro уклали контрактів на 7,6 мільярдів гривень.

ODA dorogu 2022 infografika

До кінця дії воєнного стану замовники можуть не публікувати деякі договори у системі Prozorro, тому суми можуть виявитися більшими. Так, Кіровоградська обладміністрація сплатила 12,3 мільйони гривень за дорожними контрактами, інформації про яких у системі Prozorro немає.

«І служби автодоріг, і ОДА приблизно 40% від усіх своїх проплат у 2022 році здійснили за закупівлями, яких немає на Prozorro. Ми не знаємо, чи це вже повна їхня вартість, і можемо лише будувати припущення, які ж насправді були обсяги закупівель», – зазначив проєктний менеджер TI Ukraine Володимир Даценко.

Щодо Кіровоградської служби автодоріг, то наразі інформації про проплати за договорами, які не опубліковані у Prozorro, немає.

Slujba dorig Kirovogradshuna infografika

Раніше «Гречка» повідомляла, що на капітальний ремонт доріг, вулиць і провулків у Кропивницькому передбачили 10 мільйонів гривень.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте