Суспільство

У селах Кіровоградщини можна обміняти старі лампочки на енергозберігаючі – як це зробити

 Автор: Ірина Требунських. 2638

Відсьогодні, з 25 лютого, жителі сіл Кіровоградщини та інших областей (окрім тимчасово окупованих росіянами) зможуть безкоштовно обміняти лампи розжарювання на світлодіодні.

lampo4ku minyayut2

Як повідомляє Кіровоградська облдержадміністрація, до 25 лютого 2023 року послуга безкоштовного обміну лампочок була доступна тільки в містах і селищах, а відсьогодні – вже і в селах.

Послугу обміну надають у відділеннях «Укрпошти», а сама програма є безоплатною для українців завдяки співпраці України з Євросоюзом.
Щоб отримати на п’ять світлодіодних (LED) ламп в обмін на 5 лампочок розжарювання, жителям сіл з автоматизованими відділеннями «Укрпошти» можна попередньо зареєструватися через мобільний додаток «Дія». В інших населених пунктах отримати LED-лампи можна без попереднього замовлення.

«За весь час українці подали заяви про обмін понад 3,5 мільйонів ламп через Дію. Загалом по відділеннях Укрпошти у селах розподілять 6,6 мільйонів LED-ламп», – пояснили в Кіровоградській ОВА.

Щоб обміняти старі лампи розжарювання на енергозберігаючі, жителям сіл потрібно:

  • у мобільному додатку «Дія» в меню «Послуги» обрати «Обмін лампочок». В ньому вказати свої контакти та номер відділення «Укрпошти» у якому бажаєте отримати лампи. Також слід вказати тип та кількість світлодіодних ламп, які хочете отримати.
  • Якщо у переліку в «Дії» немає вашого населеного пункту, можна без попередньої реєстрації звернутися у найближче відділення «Укрпошти». Із собою слід мати паспорт, ідентифікаційний номер та лампи розжарювання для обміну.

Раніше «Гречка» розповідала, як кропивничани долучилися до обміну лампобміну ламп розжарювання на світлодіодні.

Довідково: програма обміну ламп для населення має на меті спонукати громадян економно споживати електрику і цим самим підтривувати баланс елетромережі країни, особливо під час енергетичної кризи, викликаної російськими атаками на критичну цивільну інфраструктуру.

 

Поширюйте

Коментуйте