Суспільство

З початку року на Кіровоградщині зареєстрували 13 випадків сказу у тварин

 Автор: Ірина Зайцева. 1308

Від початку року на Кіровоградщині зареєстровано вже понад десяток випадків захворювання на сказ серед тварин.

kit

Як повідомили "Гречці" у Держпродспоживслужбі, захворювання реєструвалось як серед диких м’ясоїдних тварин, так і серед свійських. З початку року у Кропивницькому районі на сказ захворіли 3 собаки, 1 кіт та 1 лисиця, в Олександрійському районі 2 собаки та 1 шакал, в Голованівському районі 1 коза та 1 собака, в Новоукраїнському районі 1 кіт, 1 собака, 1 лисиця.

При лабораторному підтвердженні захворювання на сказ у тварин, продезінфікували приміщення, в яких була хвора тварина та провакцинували інших контактних тварин. Стосовно кожного випадку вводили карантинні обмеження строком на 60 днів, щепили тварин у загрозливій зоні.

Довідково:

Сказ - це невиліковне захворювання людей і тварин, яке характеризується швидким ураженням центральної нервової системи та смертю інфікованого. Єдиним методом боротьби з хворобою є щорічна вакцинація домашніх котів і собак.

Основним методом боротьби зі сказом є профілактика у вигляді щеплення. Вакцинувати проти сказу необхідно усіх домашніх улюбленців. Щеплення треба проводити починаючи з 3-місячного віку тварини 1 раз на рік і щороку повторювати процедуру. Для проведення щеплення можна звертатися до державних лікарень (пунктів) ветеринарної медицини.

Нагадаємо, "Гречка" раніше повідомляла, у січні у Кропивницькому проводили подвірні профілактичні щеплення домашніх тварин проти сказу через скажену лисицю.

Поширюйте

Коментуйте