Суспільство

Від шахт до водогонів: як релоковане підприємство з Донеччини оновлює водо- і тепломережі Кіровоградщини (ВІДЕО)

 Автор: Ірина Требунських. 1723

Через повномасштабне вторгнення Росії підприємство з Донеччини «Укрпромсервіс» влітку 2022 року було змушене рятувати працівників та вивозити обладнання до відносно безпечного місця – на Кіровоградщину. І хоч воно раніше спеціалізувалося на ремонті обладнання для шахт, та через повномасштабне вторгнення довелося шукати нові сфери, де вже відпрацьовані технології можна застосувати.

Зараз «Укрпромсервіс» оновлює елементи для водогону Кіровоградщини і вже веде перемовини з теплопостачальними підприємствами області.

pidpruemstvo zasuvk

Скріншот

Як розповів «Гречці» директор «Укрпромсервіс» Дмитро Станіславішин, раніше підприємство спеціалізувалося на капітальному ремонті обладнання для шахт. Та після повномасштабного вторгнення россіяни розбомбили їхні цехи, а працівникам підприємства довелося рятуватися з-під обстрілів. Тоді їм вдалося вивезти частину обладнання, тож вирішили відновити роботу у відносно безпечнішому місці. Цим місцем стало місто Олександрія Кіровоградської області.

Та після релокації довелося змінити профіль роботи.

«Нам вдалося вивезти деяке обладнання в Олександрію. Наразі тут працює чотири наших працівники з Донеччини та двоє місцевих мешканців. Тепер ми займаємося ремонтом запірної арматури, яка використовується на об’єктах критичної інфраструктури, такких як водогони та тепломережі», – пояснив він.

Одним з перших замовлень, яке отримало «Укрпромсервіс» на Кіровоградщині, стало відновлення чавунних засувок для водогонів і насосних станцій від «Дніпро-Кіровоград». Як пояснив директор в.о. директора «Дніпро-Кіровоград» Олександр Пісний, ці засувки на водогоні потрібні, щоб перекривати воду на магістралі. Наразі на Кіровоградщині використовують запірну арматуру, якій більше трьох десятків років.

«На трубопроводах різних діаметрів вони виконують таку саму функцію, як і домашні крани у вас в квартирах – перекривають і відкривають воду. Відтак у потрібний момент перекрити воду на якусь окрему вулицю не вдається: засувка не тримає воду і доводиться зневоднювати цілий район», – пояснили на підприємстві.

Олександр Пісний розповів, що таких засувок на водогонах області потрібні сотні – напирклад, лише в Кропивницькому потрібно оновити 150 штук. Та купувати нові важко, адже їх виготовляють за кордоном та інших діаметрів, які потім доводиться підганяти форму, зварювати. До того ж, вартість однієї такої засувки коштує близько 200 тисяч гривень.

Водночас працівники «Укрпромсервіс» зголосилося оновити заржавілі засувки за ціну, у п’ять разів нижчу за вартість нових.

«Ми проводимо капітальний ремонт засувки з повною заміною зношених елементів – нові ми виготовляємо самі чи замовляємо у партнерів. Очищуємо від корозії, покриваємо спеціальною фарбою. Цю технологію ми використовуали і на обладнання для шахт, тож знаємо, як і що робити», – пояснив Дмитро Станіславішин.

При цьому для покриття використовують спеціальну фарбу, яка не змивається десятки років, не лущиться та захищає від корозії. Як запевняє директор релокованого підприємства, після ремонту оновлені засувки прослужать десятки років на водогоні Кіровоградщини.

Крім того, працівники релокованого підприємства допрацювали конструкцію засувок так, щоб при заміні сальникового ущільнювача не потрібно було перекривати воду.

«Зазвичай це ущільнення треба міняти раз-два на рік, і для цього доводилося повніситю перекриваьи оду на магістралі. Ми ж трохи змінюємо конструкцію і тепер ця заміна можлива з напором води. Тож людям не доведеться сидіти без водив цей час», – додав Дмитро Станіславішин.

Наразі «Укрпромсервіс» веде перемовини з підприємствами Кіровоградщини щоо ремонту засувної арматури на тепломережах області. 

«На підприємство вже приходила техкомісія від теплопідприємства Олександрії. Тож будемо модернізувати і тепломережі для жителів Кіровоградської області. Тож працюємо далі», – підкреслив директор.

Нагадаємо, на Кіровоградщину від початку повномасштабного вторгнення переїхали 49 підприємств з Луганської, Харківської, Донецької, Одеської, Київської, Миколаївської, Запорізької, Херсонської областей.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте