Суспільство

Два театри на одній сцені: у Кропивницькому відбулися читання п’єси про Стуса

 Автор: Ірина Требунських. 746

На сцені театру імені М. Кропивницького невдовзі покажуть виставу про Василя Стуса за книгою «Заборонений» Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова. Як пояснив директор театру корифеїв В’ячеслав Вандрашек, цей проєкт втілюється у співпраці з Херсонським театром імені Миколи Куліша.

Stus

Колаж: youtube-канал «Історія без міфів»

Точну дату прем’єри не називають, але зазначають, що це може бути навесні або ж на початку цього літа. А вже 6 березня в малій залі театру відбулися читання п’єси за участю режисера Сергія Павлюка та авторів роману Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова, що й зробило сам процес читань особливо цікавим для присутніх. Як пояснив директор театру корифеїв, читання п’єси відрізняється тим, що процес здійснюється за участі акторів та режисера, під час чого проговорюються й уточнюються ключові моменти, тобто здійснюється робота над самою виставою. Цього разу режисер час від часу радився безпосередньо і з самими авторами «Забороненого», говорив про своє бачення персонажів та сценічного варіанту історії.

Відомо, що у постановці п’єси участь візьмуть двоє кропивницьких акторів – Олеся Бушмакіна та Олександр Ярошенко, і троє акторів з Херсону: Костянтин Рогань, Ангеліна Павлюк, Олена Галл-Савальська. Під час читань кожен з акторів озвучував кілька ролей.

Присутні змогли спостерігати за творчим процесом, проживаючи разом з акторами як перипетії 60-тих років, так і наше сьогодення.

Як саме буде поставлено виставу, які декорації будуть, і як у підсумку буде відтворено «Забороненого» на сцені матимуть змогу побачити не тільки у Кропивницькому.

«Спочатку ми хочемо втілити цей проєкт на нашій сцені, а в майбутньому обов’язково покажемо в Херсоні, Миколаєві та по всій Україні», – розповів В’ячеслав Вандрашек.

Нагадаємо, що особливої уваги Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов у «Забороненому» приділили змалюванню життя Василя Стуса на рідній Донеччині, а також у колі друзів-шістдесятників, колег, митців. Відтворено також один із найдраматичніших періодів життя поета – роки перебування в концтаборі. За сюжетом, колишній аспірантці, яка достеменно знає творчість Стуса, запропонували доглядати важкохвору жінку, яка виявилась у минулому полковником КДБ і часто зустрічалась з Василем Стусом перед його смертю.

Надія Гармазій

 

Поширюйте

Коментуйте