Суспільство

З російського полону повернулися четверо захисників з Кіровоградщини (ДОПОВНЕНО)

 Автор: Ірина Требунських. 7017

У результаті обміну з російською сторною 7 березня вдалося повернути додому 130 українських захисниць і захисників, щонайменше четверо з яких – з Кіровоградщини.

z polonu povernulu1

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

 Як повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, 7 березня до України повернули 87 людей, які потрапили у російський полон у Маріуполі, ще 43 людини потрапили у полон під час боїв на Луганському та Донецькому напрямках.

«Більшість захисників та захисниць повертаються додому з пораненнями та хворобами, набутими в боях та під час перебування в неволі. Наймолодшому звільненому ще не виповнився 21 рік, найстаршому скоро виповниться 64 роки», – зазначають у координаційному штабі.

z polonu povernulu2

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Серед звільнених з полону є щонайменше четверо захисників з Кіровоградщини. Це Владислав Пастушенко з села Завтурове Устинівської громади, який потрапив у полон до росіян під час оборони Маріуполя 12 квітня 2022 року. Вдома на нього чекають батьки і бабуся.

Ustumenko

Фото: Устинісська селищна рада

Марія Зімарєва підтвердила «Суспільному», що додому під час обміну повернувся її чоловік, 22-річний нацгвардієць Станіслав Зімарєв зі Знам'янки.

«Тоді був на Азовсталі, який бомбили росіяни. А сьогодні мені зателефонував побратим чоловіка і каже, що напевно на фотографії Станіслав. Я дивлюся — це він. Я почала кричати на всю вулицю, що чоловіка обміняли!», – розповіла вона.

Zimarev

Фото: «Суспільне»

Нагадаємо, раніше оборонцю Азовсталі Вадиму Ільку, який пів року перебував у полоні, вручили відзнаку Кіровоградської області.

За інформацією голови обласної військової адміністрації Андрія Райковича, з російського полону вдалося повернути також захисників Андрія Косатова та Микиту Подскальнюка.

«Серед 130 звільнених, додому повертаються і чотири наших земляка. Вони стояли за Маріуполь. Радіємо разом з рідними. Слава нашим героям!», – прокоментував голова ОВА.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте