Суспільство

Автор понад 130 наукових праць та винаходів: у Кропивницькому помер професор університету

 Автор: Ірина Требунських. 5128

Сьогодні, 11 березня, помер заслужений працівник освіти України Микола Петренко, який понад 30 років працював проректором Центральноукраїнського національного технічного університету.

Petrenko

Про смерть професора Миколи Петренка повідомили на офіційній фейсбук-сторінці ЦНТУ.

Він був випускником Харківського політехнічного інституту, після чого отримав направлення до навчального закладу у Кропивницькому у 1963 році. Першою дисципліною, яку Микола Петренко викладав студентам, став опір матеріалів на кафедрі загальнотехнічних дисциплін.

У 1975 Миколу Петренка обрали завідувачем кафедри сільгоспмашинобудування у виші, який тоді ще називався Кіровоградським інститутом сільськогосподарського машинобудування. Після він працював проректором з навчально-методичної роботи, із наукової та навчальної роботи. Він став першим проректором технічного університету, і пропрацював на цій посаді із 1983 по 2014 рік, є автором більше ніж 130 наукових праць та винаходів, навчальних посібників.

«Для мене наука – як улюблена справа. Коли ми з аспірантами збираємось разом обговорити нові ідеї, розробки, я розумію, що займаюсь потрібною справою. За ці роки я вже настільки звик працювати, що не можу сидіти без діла», – розповідав Микола Петренко.

Про час та місце прощання із Миколою Петренко додатково повідомлять на сайті ЦНТУ.

 

Поширюйте

Коментуйте