Суспільство

Поради і контакти: на Кіровоградщині запустили чатбот для запобігання насильству

 Автор: Ірина Требунських. 423

На Кіровоградщині розробити чат-бот «СкладнеПросто», який містить поради і пояснення щодо домашнього, гендерно зумовленого насильства, аб’юзу, а також корисні контакти для жителів області.

4atbot

 

Як повідомляє Кропивницька міська рада, чат-бот створений на платформі «Телеграм» і містить наступні розділи:

  • психологічне насильство,
  • домашнє насильство,
  • гендерно зумовлене насильство,
  • газлайтинг,
  • складні стосунки,
  • сексуальні домагання,
  • контакти допомоги.

Skrin chatbot

«Я допоможу вам просто пояснити про такі складні життєві обставини, як токсичні, аб'юзивні стосунки, роз'ясню такі поняття, як харасмент, газлайтинг та що таке домашнє та гендерно зумовлене насильство і як йому запобігти. А, найголовніше – тут знайдете контакти, куди ви можете звернутися по допомогу у Кіровоградській області», – повідомляє чат-бот новим користувачам.

У розділі «контакти» є номери телефонів соціальних служб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства, правових консультативних центрів, психологічної підтримки.

«Перевагою такого застосунку є можливість будь-якого користувача отримати важливу інформацію незалежно від географічної прив'язки. Автори також радилися з координаторами від Фонду ООН у галузі народонаселення, які мають великий досвід роботи за напрямом протидії та запобігання гендерно зумовленого та домашнього насильства», – розповіла координаторка ініціативної групи проєкту Світлана Коваленко.

Чатбот «СкладнеПросто» доступний за посиланням.

Над чатботом працювала  група проєкту «Запобігання гендерно зумовленого та домашнього насильства серед молоді громад Кіровоградської області».

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте