Суспільство

У Кропивницькому збудують 82 квартири для військових? Що відомо про проєкт

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2872

 Благодійний фонд «Фортечний» будує житло для військових у Кропивницькому по вулиці Рівненській, 7. Представники фонду стверджують, що роздаватимуть квартири через громадську раду, до якої залучать представників волонтерів і міської влади. Проте у міській та обласній радах про це нічого не чули.

 У сюжеті телеканалу «Вітер» керівник благодійного фонду Микола Козловський каже, що загалом планують збудувати 82 квартири, у які заселять 136 мешканців.  Вартість першої черги будівництва (41 квартира) складає 45-46 мільйонів гривень. Фінансує проєкт «Астарта Групп». «Гречка» вирішила дізнатись всі деталі.

Безкоштовне житло для військових у Кропивницькому: що відомо


Чи є дозволи на будівництво?

На місці майбутнього будинку вже збудували укриття і починають зводити перший поверх. На паркані встановили паспорт об'єкту.

У пресслужбі міськради підтвердили, що дозвіл на будівнитво на цій ділянці видали 31 серпня 2022 року.

У першій черзі планують збудувати 6-поверховий будинок на 41 квартиру (35 однокімнатних та 6 двокімнатних).

9 copy copy copy copy

8 copy copy copy copy copy copy copy

Хто будує багатоповерхівку?

Благодійний фонд «Фортечний» зареєстрований у Кропивницькому за адресою згаданого будівництва. Його очільник Микола Козловський також є кінцевим бенефіціарним власником ПП «Астарта Груп», яка заснована кіпрською фірмою ЛОРМАОН ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД. «Астара Груп», власне, і є замовником будівництва.

ПП «Астарта Груп» на ринку вже 18 років і до війни займалась логістикою та оптовою торгівлею зерном. У грудні 2021 року у Кропивницькому компанія відкрила розважальний центр «Дрифт» з електрокартингом.

Генеральним підрядником будівництва багатоповерхівки у Кропивницькому є ТОВ «Буд-Контроль». Завершити будівництво планують до кінця 2023 року.

homepage in color.600x800

Ілюстрації із сайту благодійного фонду

Хто може претендувати на житло?

За інформацією на сайті фонду, житло розраховане на учасників бойових дій та їхні родини.

Для бажаючих отримати квартири, на сайті благодійного фонду пропонують заповнити нехитру анкету: вказати свій телефон, склад родини, чи є учасником бойових дій і чи має травми.

Як повідомляють на сайті благодійного фонду, набувачів квартир обиратиме спеціально створена громадська рада. До її складу увійдуть представники військових, обласної та міської рад, громадських і волонтерських організацій та інші.

18 серпня на сайті фонду з'явилась інформація про те, що відбулась зустріч, де нібито визначили як розподілятимуть житло. На фото є відома волонтерка Інна Колпак. За її словами, на зустрічі представники фонду лише розповіли про свою ідею волонтерам, але на той час фонд ще не мав дозволів на будівництво. Після того жодних зустрічей не відбувалось.

kolp

 «Яким чином буде відбуватись процес відбору отримувачів – поки про це рано говорити, оскільки ми ще на першому етапі будівництва. Потім вже буде визначено, яким чином буде проходити конкурсний відбір. Ми повідомимо і вас, і інші ЗМІ, і це все буде висвітлено на сайті. В громадській раді будуть волонтери, представники громадсьих організацій та обласної ради. Але ще конкурсу ніякого не було», – прокоментувала «Гречці» Анна, яка представилась секретаркою БФ «Фортечний». Саме вона відповідає на телефонні дзвінки за номерами, які зазначені на сайті як контактні та для звязку при реєстрації благодійного фонду.

У пресслужбі  Кропивницької міськради офіційно повідомили «Гречці», що міська рада ні колегіально, ні персонально посадовими особами не представлена у громадській раді БФ «Фортечний».

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте