Суспільство

«Вони стріляють, а ми лікуємо» – як працює шпиталь для службових собак Нацполіції (ВІДЕО)

 Автор: Ірина Требунських. 758

Вже понад 8 тисяч службових тварин врятувала команда опорного ветеринарного шпиталю на фронті. Наразі ветеринари відвідали кінологічний центр Нацполіції Кіровоградщини.

veterunar Nacpol1

Перший військовий польовий ветеринарний шпиталь Національної поліції був створений у 2018 році. Його засновником є професор ветеринарної медицини, заслужений бойовий медик Кирило Чумаков.

«Тоді ми проїхали всю лінію фронту АТО/ООС, пролікували всіх поранених тварин Нацполіції», – розповів бойовий медик.

Вже на початку повномасштабної війни заклад став опорним військовим ветеринарним шпиталем України, команда якого рятує і реабілітує поранених службових собак.

Як повідомляє сектор комунікації поліції Кіровоградської області, до кінологічного центру на Кіровоградщині разом з колегами прибув Кирило Чумаков. Вони допоможуть провести профілактичні обстеження та визначити лікування 25 службовим собакам, які виховуються у місцевому кінологічному центрі.

«Наші собаки допомагають у розкритті злочинів. У нас здорові собаки, і якщо тварина правильно доглянута, то вона виконуватиме свою роботу тільки краще», – пояснив начальник кінологічного центру Нацполіції області Артем Матвєєв.

veterunar Nacpol3

veterunar Nacpol2

Кирило Чумаков додав, що службові собаки Нацполіції дуже працьовиті і долучаються до пошуку живих людей і тіл загиблих, мін та вибухівок, наркотиків, є собаки-санітари.

«Наші собаки заважають росіянам. У них певно ціла радість, коли їхній снайпер влучає по нашій собаці. Але втрат у нас по кінології практично немає. Вони стріляють – ми лікуємо, і собака повертається у стрій», – пояснив головний лікар ветеринарного шпиталю.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте