Суспільство

Доля Смолінської шахти: на Кіровоградщині розглянуть три шляхи вирішення проблеми

 Автор: Ірина Требунських. 2711

У січні 2023 року уряд схвалив Концепцію програми зняття з експлуатації уранового об’єкта. В ній пропонується три сценарії щодо зняття Смолінської шахти з експлуатації.

65838809 954177314926408 7004892742660653056 n

 

Як повідомляє Кіровоградська військова адміністрація, опрацьовуються наступні варіанти зняття з експлуатації шахти:

  • суха консервація,
  • перепрофілювання,
  • ліквідація.

Це стало ключовою темою наради керівництва облради і ОВА, представників профільних міністерств і директорів Інгульської, Смолінської та Новокостянтинівської шахт і ДП «СхідГЗК», яка відбулася 16 березня.

«Щодо закриття Смолінської шахти, то ліквідація об’єкту – це точно не наш вибір. Ми будемо вживати усіх заходів програмного забезпечення проєкту перепрофілювання і дорозвідки родовищ», – підкреслив перший заступник начальника ОВА Павло Конопко.
У свою чергу очільник обласного департаменту інфраструктури Володимир Кондратюк запропонував задіяти інфраструктуру Смолінської шахти для розробки Полохівського та Апрелівського рудних родовищ.

В.о директора департаменту ядерної енергетики та атомної промисловості Міненерго Світлана Кульчицька підкреслила, що при прийнятт рішень треба враховувати і стан держпідприємства «Схід ГЗК», і сучасну війну з Росією.
«Рішення, які закладені в концепцію, не є вердиктом. Ми розуміємо, що можуть бути ті чи інші пропозиції», – сказала вона.
Пропозиції, напрацьовані за результатами наради, направлять до Міністерства енергетики України разом з пропозицією створити міжвідомчу робочу групу, до якої увійдуть представники обласної та Смолінської рад, а також обласної адміністрації.

Нагадаємо, що стратегію зняття з експлуатації Смолінську шахту почали розробляти у 2019 році. Тоді планувалося, що на зняття з експлуатації піде 5 років і мільярд гривень.

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте