Суспільство

DATA-аналітика та IT у бізнесі: кропивницький виш відкриє дві нові спеціальності

 . 6181

У Кропивницькому у Центральноукраїнському національному технічному університеті відкриють набір на дві нові спеціальності. Відтепер у виші готуватимуть ІТ-спецаліалістів за двома новими напрямками.

ZNTU1

Про це повідомили на офіційному сайті університету.

Нові спеціальності відкриють на кафедрі економіки, менеджменту та комерційної діяльності Центральноукраїнського національного технічного університету. Набір відкриють на освітні програми: «Міжнародний бізнес та DATA-аналітика» (бакалаврат) та 073 «Менеджмент ІТ у глобальному бізнес середовищі» (магістратура).

Про нові спеціальності розповіли під час публічної презентації, на яку запросили представників бізнесу, випускників, студентів та абітурієнтів.

Серед учасників презентації був практик у цій галузі – випускник ЦНТУ Роман Бойко, який працює у київському офісі крупної американської ІТ-компанії EPAM System й має майже десятирічний досвід роботи проектним менеджером в різних ІТ-організаціях.

3 1

Роман Бойко – випускник бакалаврату ЦНТУ 2014 року за спеціальністю «Менеджмент організацій» та випускник магістратури ЦНТУ 2016 року за спеціальністю «Управління фінансово-економічною безпекою».

Він говорив з позиції саме того фахівця, яких готуватиме кафедра ЕМКД за освітніми програмами «Міжнародний бізнес та DATA-аналітика» та «Менеджмент ІТ у глобальному бізнес середовищі» – фахівця, що працює на поєднанні спеціальностей менеджменту та ІТ.

"Я більш, ніж впевнений в актуальності нових спеціальностей кафедри, – говорить Роман Бойко. – Зараз український ринок ІТ налічує близько 250 тисяч спеціалістів. Експерти прогнозують збільшення ринку ІТ в Україні до 500 тисяч осіб, тобто ринок потребуватиме ще 250 тисяч спеціалістів. Якщо порахувати дуже приблизно, то ІТ-компаніям на кожні 10-20 працівників потрібен один менеджер проектів. Зростання ринку ІТ передбачатиме лише в Україні багато нових менеджерських вакансій, не кажучи вже про інші країни."

Найголовніша порада майбутнім студентам – вчити англійську мову. Тому кафедра економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ пропонує студентам нових спеціальностей вивчення двох іноземних мов: англійської обов’язково і за вибором французької чи німецької. Навчання матеріалу також відбуватиметься теж двома мовами: українською та англійською.

Здобувши нові спеціальності, можна буде претендувати на такі посади, як: інспектор з аналізу міжнародної діяльності підприємства, менеджер з управління активами міжнародних компаній та інвестиційних проектів, провідний фахівець з фінансової роботи на міжнародних ринках, фахівець-аналітик з дослідження міжнародних ринків, консультант з питань міжнародних бізнес-проектів, проектний менеджер та інші.

Перший набір абітуріентів за спеціальностями «Міжнародний бізнес та DATA-аналітика» (бакалаврат) та «Менеджмент ІТ у глобальному бізнес середовищі» (магістратура із терміном навчання 1 рік і 4 місяці) заплановано на вступну кампанію 2023 року.

Вимоги до абітурієнтів та умови вступу на ці освітні програми оприлюднять пізніше.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте