Суспільство

Вік не перешкода для волонтерства: 89-річна кропивничанка плете килимки для захисників (ФОТО)

 Автор: Ірина Зайцева. 1535

89-річна пенсіонерка Лідія Міщенко з Кропивницького плете килимки, які потім передають захисникам та захисницям на передову. “Гречка” вирішила дізнатись історію жінки та її рішення долучитись до волонтерства.

 

Lidia

Вона вирішила допомогти військовослужбовцям в міру своїх можливостей та сил.

Все своє життя вона працювала бухгалтеркою в містечку Лозова Харківської області. Після смерті чоловіка понад 20 років тому переїхала до Кропивницького, де жив її син. З 2014 року жінка доєдналась до волонтерського руху і допомагала, чим могла: приносила речі, перешивала подушки, які були завеликі, шила наволочки.

Згодом повернулася до свого хобі: почала гачком плести різнокольорові килимки, які зараз зігрівають воїнів на передовій.

Все від душі

В 2022 році, від початку повномасштабного вторгнення повернулася до свого хобі та продовжила плести різнобарвні килимки.

Для маркування Прямокутник 9 copy

“Тканину купую вживану, переважно в стоках за власний кошт. Спочатку не рахувала, скільки витрачаю, а потім почала збирати чеки. То вже скупилась на 700 гривень як мінімум”, - уточнила пенсіонерка.

За її словами, тканина має бути трикотажною, однотонною. Жінка підбирає різні кольори, щоби килимки також були різнобарвні.

Коли килимків було сплетено багато, жінка пішла шукати волонтерів, аби передати їх військовим. Їй порадили звернутись до “Krop:hub Кропивницький”.

“Коли я показала волонтерам свої вироби, вони їм дуже сподобалися, сказали, що обов’язково кластимуть до посилок, які передаватимуть бійцям на фронт. Я зраділа та зобов’язалась перед самою собою зплести сотню таких килимків”, - зазначила пані Лідія.

Для маркування Прямокутник copy copy copy

Як частинка з дому

За словами волонтерів, килимками бійці устеляють бліндажі та салони автівок. Коли вони дізнались про ці килимки, самі почали питати чи є в наявності, щоб взяти.

“Їх беруть, як частинку чогось рідного з дому. Не всі ж мають змогу поїхати додому. А так, ці килимки їм і настрій піднімають і домівку нагадують. Мені дуже приємно, коли я чую гарні відгуки і коли відчуваю, що роблю добру справу”, - говорить пенсіонерка.

24bc41bb 1676 4541 b016 c83326c45c5f

Жінка зазначає, що працює і вдень і деколи вночі. Наразі вона сплела 90 килимків.

“Вночі складаю два столи поруч, розкладаю тканину та ріжу стрічки. Потім мотаю в клубки та плету гачком. Мені лишилося сплести ще десять килимків і я піду у так звану відпустку. Втомилася, треба перепочити”, - уточнила пані Лідія.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте