Суспільство

Створити власний сад або теплицю: як отримати грант від держави

 Автор: Таміла Делюрман. 1217

Українцям пропонують відкрити свій бізнес, створивши сад або теплицю за допомогою державного гранту.

 

teplycia

Як повідомили у Telegram-каналі проєку єРобота, завдяки урядовій програмі безповоротних грантів можна започаткувати сад, виноградник, ягідник чи теплицю. Від запуску програми у липні минулого року держава вже схвалила 98 грантів на понад 472 мільйони гривень.

Власні сад або теплиця: із чого почати?

Щоб отримати грант від єРобота, треба обирати лише ті рослини, які є у переліку Міністерства аграрної політики: ознайомитися з ним можна на сайті відомства.

Сума фінансування буде залежати від того, що саме плануєте садити. Найбільше грошей — до 400 тисяч гривень за гектар — можна залучити, якщо вирощуватимете лохину, чорницю, груші чи яблука.

До 350 тисяч інвестицій виплатить держава на облаштування черешневого саду.

За ліщину та волоський горіх можна отримати до 250 тисяч гривень.

Найменше — до 140 тисяч гривень за гектар — Уряд інвестує у висадку смородини, обліпихи, сливи чи вишні.

Програма “Своя теплиця” не обмежує у виборі рослин для вирощування. Можна обирати все, що підходить для теплиць: від овочів та ягід, до зелені та квітів.

Скільки дерев треба посадити?

Скільки рослин буде у саду чи теплиці, обирається самостійно. Проте в умовах гранту є чіткі вимоги щодо площі проєктів. Зокрема, сад має бути не меншим за 1 гектар, проте й не більшим за 25 гектарів.

Теплицю можна проєктувати площею від 0,4 до 0,6 гектара — тоді допомога держави становитиме до 2 мільйонів гривень. Якщо площа теплиці становитиме від 0,8 до 1,2 гектара, держава може інвестувати у проєкт до 3,5 мільйонів гривень. Для теплиць площею від 1,6 до 2,4 гектара допомога уряду може сягати 7 мільйонів гривень.

Важлива умова: земля і для саду, і для теплиці має бути у вашій власності чи оренді — на термін не менше 7 років.

Щоб отримати грант, потрібно зібрати багато папірців?

Після того, як визначилися із рослинами та площею саду, треба розробити план висадки насаджень.

Цей документ потрібно буде додати до заяви, яку заповнюють на порталі “Дія”. На цьому ресурсі також є всі вимоги до проєкту та зразок, який допоможе створити модель власного саду.

Для отримання гранту на теплицю — потрібно розробити проєкт будівництва модульної теплиці. Проєкт також треба буде додати до заяви на порталі “Дія”. Як і у випадку з садом, зразок такого документу можна подивитися на сайті.

Важливо звернути увагу, що для отримання грантів за програмами “Свій сад” та “Своя теплиця” треба заздалегідь зареєструвати ФОП чи мати зареєстровану юридичну особу. Також за умовами обох програм держава покриває 70% вартості проєкту, ще 30% коштів має додати сам фермер.

Повертати гроші державі не потрібно

Якщо власник саду чи теплиці дотримався всіх умов програми — повертати гроші державі не потрібно.

Вимог лише кілька: створити необхідну кількість робочих місць та вести діяльність визначений час. Для садівника — не менше 5 років. Для власника теплиці — не менше 3 років після того, як звели конструкцію. Також потрібно вчасно сплачувати податки.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте