Суспільство

Не звільнили Шульгу і не почали роботу: обласна рада відправилась на перерву (ФОТО, ВІДЕО)

 Автор: Таміла Делюрман. 2212

 Сесія Кіровоградської обласної ради 31 березня після двох годин від старту засідання, так і не розпочала свою роботу.

 

oblra 1

Як "Гречка" раніше повідомляла, на самому початку сесії депутат Олександр Горбунов ("За майбутнє") вніс пропозицію розглянути першим питанням порядку денного проєкт рішення щодо звільненння голови облради Сергія Шульги ("Слуга народу"), який ініціювали 35 депутатів. У засіданні оголосили перерву.

Після перерви депутатка Марина Осіпова ("Радикальна партія Олега Ляшка") заявила, що вона з однопартійцями заперечують щодо винесення цього проєкту рішення.

"Всі розуміють, що запитання на сесії винесене неспроста. Тобто це політизоване питання. Ми як депутати знайомимось з проектом рішення у сесійній залі, взагалі не розуміючи, які є претензії до голови облради. Цілком логічно ми повинні почути якийсь звіт, питання від депутатів, які підписали цей проєкт рішення – і вже тоді вирішувати і приймати оцінку роботу. Ми порадилися і наша партія вважає винесення цього питання нелогічним та неправильним", – наголосила депутатка.

В свою чергу депутатка Люлмила Давиденко (пройшла в облраду від ОПЗЖ) взагалі забрала картку голови облради та його заступника, блокуючи роботу сесії.

При цьому депутат Андрій Яровий ("Слуга народу"), який на сесію приїхав із фронту, звернувся до всіх з емоційним виступом і закликав працювати, а не лобіювати свої політичні інтереси.

Голова облради Сергій Шульга поцікавився, чому винесення цього питання є таким нагальним саме сьогодні?

Олександр Горбунов пояснив, що це не політичні інтереси, а реакція на діяльність голови облради. Депутат сказав, що однією з причин є відмова голови облради відзвітувати про свою роботу просто зараз і питання щодо звітів про роботу комунальних підприємств, які, на його думку, проводять непрозоро.

"Чому звіт комунальних підприємств, це якийсь допит тет-а-тет директора головою облради? Чому звіти комунальних підприємств не вібуваються на комісіях, як це повинно робитись за регламентом? Чому не запрошуються голови фракцій або представники фракцій на звіт? Відповіді на ці питання я не почув і вважаю, що це неповага до депутатського корпусу", – сказав Горбунов під час виступу.

Також він сказав, що раніше знехтували думкою депутатів і не прийняли постанову, яка б регламентувала ситауцію із керівництвом комунальними підприємствами і впливу на них облради та ОВА.

У той же час Юрій Гугленко ("Європейська солідарність"), голова регламентної комісії, повідомив, що звіт голови облради внесений до плану роботи у нинішньому кварталі.

 Депутат Сергій Гриценко ("Радикальна партія Ляшка") запропонував взагалі оголосити перерву у роботі сесії на 10 днів, аби належним чином прооєкт рішення зареєстрували, а депутати мали змогу нормально з ним ознайомитися.

Після тривалих емоційних обговорень депутати таки спробували почати роботу.

Голова облради виніс на голосування питання щодо затвердження порядку денного. "За" проголосували лише 7 депутатів, відповідно рішення прийнято не було.

Тривалий час депутати просто сиділи, не розуміючи, як діяти далі, аби це було в межах законодавства.

 За 5 хвилин до 12.00 після тривалої мовчанки, депутат Сергій Коваленко запропонував не оголошувати перерву, яка передбачена регламентом, оскільки за його словами: "Ми всі так попрацювали, так порацювали, що не заслуговуємо на цю перерву, тому пропоную продовжити роботу і поставити на голосування питання - не оголошувати перерву".

Проте Сергій Шульга не поставив на голосування цю пропозицію, а оголосив перерву до 13.00.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте