Суспільство

У стилі козацького бароко: в Олександрії презентували проєкт майбутнього храму (ФОТО)

 Автор: Ірина Требунських. 2459

Представники релігійної громади звернулися до Олександрійської міської ради з пропозицією побудувати православний храм у місцевому сквері, а поруч розташувати меморіальну алею та пам’ятник засновнику міста.

Oleksandriya hram0

 

Як повідомив краєзнавець Віктор Голобородько, храм пропонують побудувати у сквері імені Юрія Кравченка в Олександрії. Проєкт побудови депутатам міської ради презентував Благочинний Олександрійського району Кропивницької єпархії Православної Церкви України Сергій Яровий.

«На перехресті проспекту Соборного та Поштової вулиці знаходиться сквер Кравченка, проте він в такому зараз стані, що назвати його сквером не можна. Ми пропонуємо поєднати тут і пам’ятник засновнику міста ,і меморіальну алею захисникам, і власне храм», – пояснив Сергій Яровий.

Oleksandriya hram4

Поруч із храмом ініціатори пропонують встановити меморіальний комплекс для вшанування жителів Олександрії, які загинули у боротьбі за незалежність України, а також пам’ятник засновнику міста, козаку Грицьку Усику. При цьому вшанувати пам’ять загиблих у боротьбі проти російських загарбників пропонують не символічним каменем, а меморіальним об’єктом, на якому розмістять фотографії захисниць і захисників.

 Oleksandriya hram2

 Сам же храм пропонують побудувати в українському стилі архітектури.

«Було представлено ескіз можливої споруди, яка виконана із використанням елементів традиційної сакральної української архітектури у стилі козацького бароко», – зазначив Віктор Голобородько.

 Переглянути відео презентації релігійно-меморіального комплексу в Олександрії можна за посиланням.

Нагадаємо, раніше голова Олександрійської міськради Сергій Кузьменко закликав містян надати пропозиції щодо місця для вшанування полеглих захисників, у свою чергу запропонувавши для цього сквер імені Кравченка.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте