Суспільство

У сесії облради оголосили третю за день перерву так і не почавши роботу

 Автор: Анастасія Дзюбак. 999

 Кіровоградська обласна рада так і не почала сьогоднішнью сесію і втретє пішла на перерву.

oblra 5

 Про це голова ради Сергій Шульга повідомив після перерви у засіданні сесії.

За його словами, апарат ради визнав такі дії ініціаторів та порядок внесення рішення до порядку денного неправильними та незаконними.

Проте депутат Олександр Чорноіваненко зауважив, що апарат ради не може вирішувати чи керувати рішеннями депутатів, а тим паче, коли це більшість депутатів.

"Апарат ради – це ваші підлеглі, які повинні забезпечити роботу депутатів. Голова обласної ради є старший від усіх. Тобто якщо вже підписали звернення про недовіру голові, то це значить, що недовіра є. Я хотів би щоб ви задумались, що є моральні принципи. І я від імені фракції прошу поставити на голосування питання внесене Горбуновим", – казав представник "Батьківщини" Олександр Чорноіваненко, який був конкурентом Шульги під час виборів голови облради два роки тому.

"Два роки тому мене обрали головою обласної ради і головим завданням я вважаю законність. Не залежно від того, хто сьогодні є, хто завтра буде – все повинно бути згідно чинного законодавства. Питань нема: можете опрацювати проєкт, подати і через 10 діб, як пройде заслуховування, ми повернемось до цього питання. І хто хоче, той займе цю посаду", – сказав у відповідь Сергій Шульга.

Депутатка Людмила Давиденко (обиралась в раду від ОПЗЖ) продовжила наполягати на оголошенні перерви у роботі сесії на 10 днів. Аби у законний спосіб цей проєкт рішення подали, а депутати нормально могли розібратися у проєкті та його преамбулі.

Депутат Олександр Горбунов ("За майбутнє") заново ж вніс пропозицію внести питання до порядку денного.

Після продовження обговорень, депутат Сергій Коваленко ("Європейська солідарність") наголосив, що зараз пропонується не розглядати питання, а внести його до порядку денного, що абсолютно не порушує регламент, бо це напряму права депутатів вносити з голосу ті чи інші питання. Тому Коваленко попросив знову ж таки, поставити на голосування питання щодо включення цього проєкту рішення до порядку денного.

Проте депутат Сергій Гриценко ("Радикальна партія Ляшка") продовжив наполягати відкласти це питання, аби детальніше ознайомитися із проєктом рішення та аби його подали заново у звичний, відповідний нормам спосіб. Також він запропонував знову перейти до прийняття порядку денного таким, який він був сформований до сесії.

Сергій Шульга прийняв цю пропозицію та знову поставив на голосування прийняття порядку денного. "За" проголосували тільки 10 депутатів, знову не прийнявши його.

Олександр Чорноіваненко висловив обурення та впевнений, що Сергій Шульга затягує час. Також він говорить, що Шульга сам же порушив регламент, коли не поставив на голосування питання Олександра Горбунова, і вже двічі не поставив на голосування дві пропозиції Сергія Коваленка.

 Депутат Андрій Табачук запропонував поставити на голосування порядок денний із внесенням правок.

Його пропозицію знову проігнорували.

А Олександр Чорноіваненко продовжив наполягати поставити на голосування включення до порядку денного питання про звільнення Сергія Шульги.

Голова облради сказав, що це питання ставити на голосування категорично не буде і додав, що вже пояснював чому.

О 13.58, так фактично і не розпочавши роботу і не прийнявши навіть порядку денного, Сергій Шульга запропонував оголосити перерву. Не ставивши ні на голосування цю пропозицію, ні відповідно офіційно не оголосивши перерву. Проте депутати почали вільно пересуватися по залі, та й сам голова облради покинув своє місце і пішов спілкуватися в зал із колегами.

 

Поширюйте

Коментуйте