Суспільство

«Мрію якнайшвидше повернутися до роботи»: як волонтеру з Кропивницького пересадили донорське серце

 Автор: Ірина Требунських. 1945

Нещодавно 44-річному волонтеру з Кропивницького Ігорю Шерману зробили трансплантацію серця від донорки. Чоловік розповів «Гречці», як пройшла операція і що він планує робити після реабілітаційного періоду.

Sherman1

 

Ігор Шерман мав проблеми із серцем від народження, проте раніше симптоми захворювання не проявлялися. Він живе з родиною у Кропивницькому, є приватним підприємцем і працює у сфері обслуговування холодильних камер і кондиціонерів. Від початку повномасштабного вторгнення Росії разом з друзями активно волонтерять.

«Спочатку волонтерили за рахунок власних коштів, потім через соцмережі оголошували збори і грошей, і харчів, теплих речей. Почали співпрацювати з волонтерськими центрами», – розповів кропивничанин «Гречці».

Вже влітку 2022 року Ігор Шерман безкоштовно ремонтував кондиціонери у автомобілях швидкої, якими перевозили поранених військових. Тоді ж він разом з друзями зосередилися на закупівлі та ремонту авто для Збройних Сил України – нещодавно чергову автівку вони передали захисникам і захисницям 57-ої окремої мотопіхотної бригади ЗСУ, які дають відсіч російським загарбникам на Донеччині.
Проте у 44-річного Ігоря Шермана почалися проблеми зі здоров’ям: турбувала слабкість, постійний кашель. Місцеві лікарі поставили невтішний діагноз: проблеми із серцем, і вирішити їх може лише пересадка від донора.

Ігор Шерман звернувся до Інституту серця Міністерства охорони здоров’я України, де його внесли у список черги на донорський орган та прописали підтримуючу терапію. І вже через місяць зі столичного Інституту подзвонили – є донорське серце, готові провести операцію.

«Про донорку я мало знаю: це була жінка віком трохи старше за мене. У неї два сина, які дали дозвіл на донорство після її смерті», – розповів Ігор Шерман.
Операція з трансплантації тривала близько п’яти годин. Наразі Ігор Шерман вже повернувся додому і проходить післяопераційну реабілітацію, яка триватиме від трьох місяців до пів року.

Sherman21

Зоя та Ігор Шермани

Чоловік зізнається, що після реабілітації хоче швидше повернутися до роботи і волонтерства, а після перемоги України мріє з родиною поїхати на відпочинок.

«Насамперед велика подяка родичам донорки, а також золотим рукам лікарів Інституту серця і моїй дружині, яка провела три тижні зі мною в лікарні. Дуже вдячний хлопцям і дівчатам з ЗСУ, які дають нам можливість спати спокійно вночі та працювати вдень. Дуже чекаю нашої перемоги», – додав Ігор Шерман.

Фото Інституту серця МОЗ України

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте