Суспільство

Як переселенцям допомагатимуть інтегруватися у Кропивницькому: проєкт програми

 Автор: Ірина Требунських. 1048

Міська рада розробила проєкт щодо інтеграції та соціальної підтримки людей, які через повномасштабну війну були вимушені евакуюватися з рідних домівок до Кропивницького. 

pereselenzi

 

Скільки нових мешканців з’явилося у Кропивницькому

За інформацією міської ради, станом на середину березня 2023 року статус внутрішньо переміщених осіб у Кропивницькій громаді мають 17 822 сім’ї, а саме 26 044 людини. Більшість з них становлять люди працездатного віку (14 232 людини), а також 6 209 дітей.
Через повномасштабне вторгнення Росії та обстріли росіянами українських територій до відносно безпечнішого Кропивницького евакуювалися жителі з 13 областей, серед яких:

 • з Донеччини – 8982 людини,
 • з Харківщини – 4861 людина,
 • з Херсонщини – 3124 людей,
 • з Луганщини – 2499 людей,
 • з Запорізької області – 1292 людини,
 • з Миколаївської області – 1132 людини.

Серед вимушених переселенців, які евакуювалися до Кропивницького, є 35 учасників АТО/ООС, зокрема і які мають інвалідність внаслідок війни.
Як зазначають у Кропивницькій міськраді, значна кількість вимушених переселенців, які знайшли прихисток у місті, потребують вирішення житлових питань, а також матеріальної, соціальної, гуманітарної та інших видів допомоги. Наприклад, у Кропивницькій громаді було відкрито дев’ять місць для компактного проживання вимушених переселенців на базі державних та комунальних закладів, а також два соціальних гуртожитки для тимчасового перебування на 289 місць. Ще вісім родин отримали службові квартири.

Крім того, у рамках соціального проєкту «Прихисток» 1421 житель Кропивницького надав безкоштовно житло для понад 4250 людей, яким довелося через війну покидати власні домівки.

«В реаліях сьогодення, зважаючи на невизначеність терміну завершення бойових дій та відбудови помешкань, розв’язання існуючих проблем внутрішньо переміщених осіб потребує розробки та реалізації комплексної програми з метою інтеграції людей в життя Кропивницької міської територіальної громади», – йдеться у проєкті рішення.

Комплексна підтримка вимушених переселенців

Для інтеграції і підтримки нових мешканців міста, які вимушено приїхали з інших областей країни через російські обстріли і окупацію, у міській раді розробили комплексну програму. Її мають затвердити виконавчий комітет та профільні комісії міськради, після чого проєкт рішення буде винесений на голосування місцевим депутатам.

«Метою Комплексної програми є зниження впливу негативних наслідків внутрішнього переміщення, сприяння адаптації та подальшій інтеграції, забезпечення повного доступу до адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг, а також створення умов для розвитку потенціалу та посилення спроможності внутрішньо переміщених осіб у Кропивницькій громаді», – йдеться у документі.
Комплексна програма розрахована на 2023-2025 роки і фінансуватиметься як з державного, так і з обласного та місцевого бюджетів. Зокрема з міського бюджету пропонується виділити на втілення програми у 2023 році 24,2 мільйони гривень.
Основними заходами, передбаченими у програмі підтримки і допомоги вимушеним переселенцям у Кропивницькому, є:

 • реалізація житлових прав;
 • реалізація права на соціальний захист;
 • надання адміністративних послуг та працевлаштування;
 • забезпечення доступу до медичних та освітніх послуг, оздоровлення дітей;
 • надання психологічної допомоги і реабілітації;
 • забезпечення доступним житлом з урахуванням потреб, спроможностей та
 • критеріїв вразливості;
 • створення консультативних механізмів з метою залучення ВПО до процесу;
 • прийняття рішень органами місцевого самоврядування;
 • реалізація заходів для молоді, спрямованих на сприяння соціальній згуртованості, зміцнення національної єдності.

Згідно з документом, очікується, що ці заходи допоможуть вирішити питання щодо забезпечення житлом вимушених переселенців у Кропивницькому, вчасно надавати якісні адміністративні послуги, а також вирішити соціально-побутові проблеми шляхом надання благодійної допомоги.

Нагадаємо, що у Кропивницькому офіційно відкрили хаб для підтримки переселенців ГО «ВПО України».

Раніше «Гречка» розповідала про вимушену переселенку з Донеччини Лілію Куліш, яка веде безкоштовні курси української мови у Кропивницькому.

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте