Суспільство

Міжнародна допомога і борги населення: як Кіровоградщина пройшла опалювальний сезон під час війни

 Автор: Ірина Требунських. 978

Пройти опалювальний сезон під час активних ворожих обстрілів інфраструктури країни Кіровоградщині значно допомогли іноземні партнери.

opal sezon

Про це повідомила директорка обласного департаменту ЖКГ та паливно-енергетичного комплексу Ольга Довжук.

Так, міжнародний американський фонд USAID надав найбільшим теплопостачальним підприємствам області 5 блочно-модульних котелень потужністю по 1 МВт. Вони будуть використовуватися у наступному опалювальному сезоні відповідно до потреб.

Також від USAID кропивницький "Теплоенергетик" отримав 4 генератори, близько чотирьох кілометрів труб різного діаметру, обладнання для виявлення витоків.

"Червоний Хрест" цієї зими передав водоканалу "Дніпро-Кіровоград" три службові автомобілі та баки різного об'єму, які встановлювали на вулицях міст під час тривалого відключення води.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) серед іншого надав водоканалу Кіровоградщини засоби для очищення води та 16 промислових дизельних генераторів, які встановили на насосні станції у Світловодську, Знам'янці, Кропивницькому та інших містах. Завдяки їм споживачі могли отримувати воду і під час відключень електрики.

Водночас Ольга Довжук підкреслила, що значно зросла заборгованість населення за надані комунальні послуги.

"Наразі борг населення за надані послуги в області сягнув 735 мільйона гривень. З них за воду 143,8 мільйона, за тепло - 480,2 мільйона гривень. Це ускладнює підготовку до наступного опалювального сезону також", - підкреслила вона.

Найгірша ситуація із розрахунками населення за централізоване теплопостачання: люди оплатили 63,5% наданих послуг. Найкраще абоненти на Кіровоградщині сплачують за воду - тут рівень сплати сягає 88,1%.

 

Поширюйте

Коментуйте