Суспільство

Подкаст про композитора Кароля Шимановського від кропивничан вийшов на YouTube (ВІДЕО)

 Автор: Ірина Зайцева. 713

 

На платформі YouTube вийшов авторський подкаст кропивничан про одного з найвидатніших композиторів ХХ століття Кароля Шимановського.

 

338149467 744786113842963 5081859289424040826 n

Як зазначив в коментарі "Гречці" автор ідеї та подкасту Кирило Поліщук, цей авторський подкаст робили спільно із музикознавцем, директором Кропивницького музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександром Полячком. Він оповідає про композитора, а Кирило та Вікторія Поліщук читають цитати друзів, родичів та дослідників Шимановського.

"Я обрав саме композитора Шимановського, оскільки він народився і більшу частину свого життя прожив в центральній Україні, зокрема у Кропивницькому, де написав кілька своїх музичних та літературних творів. Наш подкаст зосереджено саме на цьому періоді життя і творчості Шимановського в Україні. Два з 9 епізодів присвячені саме нашому місту і перебуванню та проживанню композитора тут", - зазначив Кирило Поліщук.

У першому епізоді подкасту йде мова про одного з найвидатніших композиторів ХХ століття Кароля Шимановського, про село Тимошівку Черкаської області, у якому народився композитор, його родину та маєток. Прелюдію виконує польський піаніст Марек Шлезер (його запис надали з Музичного товариства імені Кароля Шимановського з міста Закопане, Польща).

"Подкаст про Шимановського - перший мистецький подкаст, який я роблю, надалі планую ще кілька, які пов'язані із літературою та читанням", - уточнив Кирило.

Загалом у Кирила Поліщука це вже четвертий подкаст. До цього на "Гречці" виходили "Медбалачки" та "Перейменовано у Кропивницькому". Також був подкаст "Амбасадори безпеки", - спільна робота із Агенцією сталого розвитку "Хмарочос".

 

 

Поширюйте

Коментуйте