Суспільство

На Кіровоградщині у фермерського господарства відсудили понад 18 гектарів землі

 Автор: Таміла Делюрман. 4071

На Кіровоградщині у фермерського господарства прокуратура відсудила на користь Великосевринівської сільради дві земельні ділянки. Орендар три роки не платив за оренду.

zemlnidilanku

Згідно з інформацією у Єдиному державному реєстрі судових рішень мова йде про 2 земельні ділянки: одна у майже 12 гектарів, інша - 6,5 гектарів.

Фермерське господарство "Мій дім" уклало договір про оренду цих ділянок у 2016 році із Великосеверинівською сільською радою на строк 7 років.

Проте, починаючи із 2020 року госодарство припинило сплачувати за оренду. Наприкінці 2021 року податкова служба області позивалася до цього фермерського господарства через те, що по вище згаданих ділянках не сплачувало податковий збір за оренду, тоді сума боргу сягала 115 388 гривень. Суд позов задовольнив та зобов'язав підприємство сплатити борг.

Цього ж разу позов до суду подав керівник Кропивницької окружної прокуратури. У суді він зміг довести, що Великосеверинівська сільрада нічого не робила, аби повернути у недобросовісного орендаря свої землі. Тому саме прокурор, виступаючи на захист інтересів держави, звернувся до суду.

Причиною для розірвання договору та поверненя землі у власність сільради вказали невиконання умов договору та вже наявні рішення суду про стягнення податкових боргів, що теж доводило, що ФГ "Мій дім" не платило за оренду.

Ознайомившись із справою суд ухвалив задовольнити позов прокурора. Договори на оренду обох земельних ділянок - розірвати, а землі повернути у власність Великосеверинівської сільради.

Щодо повернення боргу  за оренду сільраді у матеріалах цього позову не йшлося.

Поширюйте

Коментуйте