Суспільство

На Кіровоградщині виявили порушень із використанням гуманітарки на 2,4 мільйона

 . 2063

 На Кіровоградщині у департаменті соцзахисту населення обласної військової адміністрації аудитори виявили нецільове використання гуманітарної допомоги на понад 2 мільйони гривень та неефективне використання гуманітарної допомоги на 377,7 тисяч гривень.

audit

Як повідомили у пресслужбі Держаудитслужби області, фінансову діяльність департаменту перевіряли за період з 24 лютого 2022 року по 31 жовтня 2022 року. Всього у департаменті виявили фінансових порушень на майже 2,4 мільйона гривень.

Департамент соцзахисту населення Кіровоградської ОВА приймає, зберігає та видає гуманітарну допомогу. У 2022 році департамент отримав від Міжнародної організації з міграції (МОМ) цільову гуманітарну допомогу на загальну суму 32,5 мільйона гривень.

Цю допомогу повинні були розподілити між територіальними громадами Кіровоградської області та центрами компактного поселення переселенців в області. Проте департамент розподілив та видав гуманітарну допомогу МОМ декільком закладам охорони здоров’я міста Кропивницького для власних потреб, а не для внутрішньо переміщених осіб. Таким чином гуманітарну допомогу МОМ на понад 2 мільйона гривень використали не за цільовим призначенням.

Крім того, керівництво департаменту не розробило розпорядчі документи щодо отримання та безоплатної передачі гуманітарної допомоги МОМ. Також немає розпорядчих документів щодо повноважень та завдань комісії з організації та розподілу майна та відсутній контроль за цільовим використанням гуманітарної допомоги МОМ громадами та центрами компактного поселення переселенців. Це призвело до неефективного використання гуманітарної допомоги МОМ на 337,7 тисяч гривень.

Матеріали ревізії передали до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області.

Нагадаємо, раніше "Гречка" писала, що прокуратурою області викрито схему розкрадання державних коштів під час закупівлі продуктів харчування для гуманітарних потреб. Повідомлено про підозру керівнику ТОВ "ЕКСПО-ЮКРЕЙН" у привласненні коштів в особливо великих розмірах за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте