Суспільство

У Кропивницькому судитимуть "смотрящего" за в'язницями

 . 1844

У Кропивницькому судитимуть "смотрящего" Кропивницького СІЗО. Обвинувачений поширив свій вплив та "керівництво" над засудженими на виправні колонії області.

viyazen

Фото умовне

Як повідомили у пресслужбі прокуратури області, до суду скерували обвинувальний акт стосовно так званого «кримінального авторитета», який, перебуваючи у СІЗО та згодом в'язниці, маючи найвищий у злочинному світі статус "Бродяга", поширив свій злочинний вплив на виправні колонії області.

За версією слідства, обвинувачений прийняв на себе всю повноту неформальної влади над засудженими - спочатку на території Кропивницького слідчого ізолятора, а згодом і на інші виправні заклади Кіровоградщини. Маючи тісні зв'язки із так званими «злодіями в законі», він призначав, а потім особисто та через довірених осіб, контролював усіх «смотрящих» за місцями несвободи. Зокрема, обвинувачений контролював дотримання злочинних традицій, виконання злодійських правил, ділив в'язнів на касти та вирішував спори між ними.

Наразі обвинувачений перебуває у ДУ «Кропивницька ВК № 6». Він фігурант низки кримінальних проваджень.

Обвинувальний акт стосовно «кримінального авторитета» до суду скерували за ч. 2 ст. 255-1 (умисне встановлення та поширення в суспільстві злочинного впливу) КК України.

Зазначимо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Поширюйте

Коментуйте