Суспільство

На Кіровоградщині прокуратура намагалася відсудити майже 700 гектарів землі на користь громади

 Автор: Таміла Делюрман. 1541

На Кіровоградщині у Приютівській громаді вчергове намагалися відсудити земельну ділянку у підприємства "Агроавтосервіс", яке отримало права постійного користування нею ще у 1996 році.

zemlnidilanku

Згідно інформації у Єдиному державному реєстрі судових рішень, цього разу позов подав керівник Олександрійської окружної прокуратури в інтересах держави, зокрема Приютівської громади. Відповідачам зазначили "Агроавтосервіс" та Олександрійської районної державної адміністрації.

Мова йде про ділянку площею 691, 4 гектара, яка на сьогодні знаходиться на території Приютівської громади. Цю ділянку у 1996 році згідно розпорядження голови Олександрійської районної державної адміністрації (РДА) передали у постійне користування ЗАТ "Агроавтосервіс". Прокурор вимагає визнати розпорядження голови РДА та державний акт на право постійного користування землею, зареєстрований у книзі записів державних актів.

Прокурор у позові стверджує, що голова районної адміністрації не був представником районної ради, а тому не міг діяти від її імені. У 2019 році вже були суди по цій справі, тоді Верховний Суд установив обставини перевищення повноважень головою Олександрійської районної державної адміністрації при наданні земельної ділянки підприємству «Агроавтосервіс».

Також він зазначив, що Приютівська селищна рада у 2020 році прийняла до своєї власності спірні земельні ділянки, здійснила державну їх реєстрацію у березні 2021 року, чим довідалася про наявні порушення, а тому саме з дати державної реєстрації слід обраховувати перебіг строку позовної давності.

ЗАТ «Агроавтосервіс» позовні вимоги не визнає. Підприємство вказує, що у 2019 році Центральний апеляційний господарський суд визнав за ним право постійного користування земельною ділянкою і висновки суду не можуть бути проігнорованими. При цьому підприємство зауважує, що з моменту прийняття спірних актів сплинув значний проміжок часу, протягом якого відповідні органи не ставили під сумнів їх законність. Зокрема, Олександрійська районна рада з грудня 2006 року знала про оспорювані рішення, оскільки саме вона вела книгу реєстрації державних актів на землю.

"Приютівська сільська рада фактично є правонаступником прав Олександрійської районної ради та інших органів, у яких знаходилися повноваження на розпорядження спірною земельною ділянкою, та всі відповідні попередні органи, при дотримані принципу добросовісності могли вжити своєчасні та належні заходи для висловлення незгоди з прийнятими актами, але цього не зробили. При оформленні права постійного користування він покладався на правомірність дій та компетентність посадових осіб Олександрійської районної державної адміністрації, а тому дії Прокурора на цей час є недобросовісними", - йдеться у поясненні ЗАТ "Агроавтосервіс".

Крім того, вони говорять, що необхідно врахувати ту обставину, що оспорюване рішення районна адміністрація прийняла 4 грудня 1996 року, а вже 25 грудня 1996 їй такі повноваження були делеговані районною радою. Тобто це вказує на незначний проміжок часу відсутності права у районної адміністрації на розпорядження землею.

Суд розглянув усі рішення попередніх судів, а також навів пункти Закону, згідно з якими визнав, що Приютівська селищна рада, з набуттям права власності на земельні ділянки, набула не тільки права, але й обов`язки, що їх стосуються. Також суд вказав, що є судове рішення за яким за ЗАТ «Агроавтосервіс» визнане право постійного користування спірною земельною ділянкою, а тому вони підлягають виконанню та врахуванню при визначенні прав і обов`язків осіб, яких вони стосуються.

Врахувавши ще низку доказів, суд вирішив у задоволенні позову відмовити.

Поширюйте

Коментуйте