Суспільство

Про безбар’єрність українських міст: уродженка Кіровоградщини Аlyona alyona презентувала кліп (ВІДЕО)

 Автор: Ірина Зайцева. 1353

Громадська організація "Доступно.UA" в рамках підтримки маломобільних груп населення розпочала проєкт про доступність в містах під час післявоєнної відбудови, участь в якому взяла співачка Аlyona alyona. Так, реперка створила анімований музичний кліп про безбар’єрність українських міст.

9996

Окрім того, створили 5 інформаційних постерів, які поширять у поїздах Інтерсіті+, сітілайтах і метролайтах Києва. Автори проєкту наголошують на тому, що при відбудові повоєнної України потрібно враховувати доступність інфраструктури, комерційних та житлових будівель, враховуючи інклюзивну складову.

«Проєкт актуальний зараз, у нелегкий час для України, нині багато чого реконструюється, відновлюється, будується. Важливо акцентувати та звертати увагу на проблему доступності, бо війна скоро закінчиться, а соціальні аспекти важливі вже зараз", - зазначив Дмитро Щебетюк, засновник та ідейний натхненник проєкту.

"Хочу, щоби пандус встановлювали не "для галочки", а для користування, враховували інклюзію будуючи новий будинок та плануючи в ньому ліфт. Щоб він був на такому поверсі, на який доїде людина на візку. Відновлення зруйнованої війною інфраструктури має відбуватись з урахуванням всіх аспектів необхідної інклюзивності. Є багато всяких подібних нюансів, які б хотілося врахувати, для того, щоб люди, які не можуть пересуватися типово, як усі, могли відчувати себе типово, як усі" », — зазначила Аlyona alyona, українська реп-співачка й авторка нової пісні створеної в рамках інфокампанії «Відбудуймо країну доступною для кожного» від Доступно.UA.

Як "Гречка" писала раніше, уродженка Кіровоградщини Альона Савраненко, відома під псевдонімом Аlyona alyona в жовтні 2018 року зняла свій перший кліп на пісню «Рибки», який за тиждень набрав майже 400 тисяч переглядів на YouTube. В кліпі дівчина зачитала реп і стала зіркою інтернету. В квітні 2022 року до Великодніх свят реперка  спільно з виконавицею Jerry Heil випустила нову пісню «Рідні мої».  Про те, як готували кліп співачка Аlyona alyona в рамках проєкту "Доступно.UA." читайте в екслюзивному матеріалі "Гречки".

 

Поширюйте

Коментуйте