Суспільство

"Помоліться в коментарях": журналісти викрили схему вербування у соцмережах

 . 1476

 

Волинська журналістка з колегами по громадській організації «Інформація у чистому вигляді» викрили схему вербування користувачів соцмереж. Такі дописи спрямовані на вербування віруючих людей розповсюджені і в групах та спільнотах Кіровоградщини.

 

777

Як пише "Детектор медіа", такі дописи розраховані на релігійних людей та людей, які тривожаться через реалії війни, активно поширюють пости і картинки із закликом ставити в коментарях «Амінь». Такі публікації збирають десятки тисяч коментарів та сотні перепублікацій. Причину з’ясувала журналістка Іванна Рудишин, яка з колегами досліджувала поширення цієї тенденції у спільнотах соцмережі.

88 copy

Дослідники ГО «Інформація у чистому вигляді» з'ясували, що у десятках груп із назвами «Бог з нами», «Бог любит нас до сего дня», «Слава Богу за всё», «Господь с нами», «Блага Вість», «Стихи затронувшие душу», «Привітання з днем народження» та багатьох інших зʼявляються пости із закликом поставити «Амінь» у коментарях.

У всьому цьому контенті виявили одну спільну ознаку: у дописах, коментарях до них, а часто й в описах спільнот, є клікабельне посилання на чат у Messenger, де пропонують взяти участь в «міжнародній онлайн-лекції на тему: Як вибратися з біди та отримати Боже благословення».

Журналістка сконтактувалася в чаті. Виявилося, що це чат від «Церква Всемогутнього Бога» (ЦВБ). Тобто такими дописами людей вербували до цього релігійного об'єднання. При чому це відбувається у багатьох інших країнах світу. Засновником ЦВБ є китаєць, його діяльність заборонили на Батьківщині і він зараз живе в США. А президент Шанхайської асоціації релігієзнавства та Інституту релігієзнавства Шанхайської академії соціальних наук Ян Кецзя у 2016 році стверджував, що ЦВБ представники секти «забирають гроші своїх послідовників, проводять промивання мізків і підбурюють людей до антигромадської діяльності».

98 copy

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте