Суспільство

На Благовіщення в історичному храмі на Кіровоградщині вперше зазвучала українська молитва(ФОТО, ВІДЕО)

 . 7103

 7 квітня, у селі Розумівка, що на Кіровоградщині, у місцевій церкві відбулось перше богослужіння українською мовою на честь Благовіщення. Божественну літургію звершив Архієпископ ПЦУ Марк. Раніше церкву орендували представники московського патріархату, а останні п'ять років користувались нею незаконно.

rozumivka

У Розумівці Олександрівської громади знаходиться відома не лише в області усипальниця родини Раєвських. Микола Раєвський – генерал, який служив у російської армії під час війні з Наполеоном. Розумівка (перша назва Єразмівка) та ще п`ять навколишніх сіл складали спадщину Раєвського відому під назвою садиба Раєвських «Бовтишка». Розумівську церкву в ім’я Воздвиження Хреста Господнього заклали 3 травня 1833 року. У її цокольному приміщенні розташовано склеп з чотирма похованнями: генерала Миколи Раєвського старшого (1771 —1829), його молодшої дочки Софії Миколаївни Раєвської (1806-1881) і полковника Миколи Раєвського (1839-1876). Хто похований у четвертому склепі, невідомо.

rozumivka4

- Ми народ гостинний, і хто приходить із добром, ми того приймаємо. А хто приходить із бажанням війни, руйнації, вбивств, того виганяємо, - сказав, звертаючись до парафіян Архієпископ ПЦУ Марк. - І я не знаю, як подяку, чи як спокуту цій землі і цьому народові вони подарували цей храм. Ми приймаємо з радістю із вдячністю цю їх пожертву. Я би хотів, щоб він слугував місцевій громаді для прославлення Бога, для молитви за Український нарід, за нашу державу і як місце нашого щирого спілкування з Всевишнім.

rozumivka2

На сьогодні розумівська Хрестовоздвиженська церква є філією обласного краєзнавчого музею - під назвою "Усипальниця родини Раєвських". До 2018 року храм орендували представники УПЦ МП, останні 5 років перебували тут без жодних підстав.

rozumivka7

- На сьогодні тут немає жодної релігійної громади, яка б юридично могла служити служби, оскільки всі попередні договори завершилися. Сама оренда юридично була до 2018 року, але певний час тут продовжувались служби, скажу чесно - це було незаконно. Сьогодні ми припинили і сподіваюсь буде створено нову релігійну громаду української церкви, і ця споруда служитиме і далі, як релігійна установа, - сказала Уляна Соколенко, директор департаменту культури і туризму Кіровоградської ОВА.

rozumivka5

Формально, щоб на території Розумівки розпочала свою діяльність Православна церква України, місцеві жителі мають провести збори і розпочати процес реєстрації такої громади.

- Це буде ваше рішення і ваше бажання, ми надамо лише юридичний супровід у цьому, - наголосив Архієпископ Марк.

rozumivka8

Колишній настоятель храму від УПЦ МП залишається працювати у ньому на посаді директора філії краєзнавчого музею і займатиметься виключно екскурсійною діяльністю.

Наприкінці служби Архієпископ Марк освятив насіння, що принесли до храму місцеві жителі на майбутній врожай.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте