Суспільство

У театрі Кропивницького відкрили першу виставку печворку (ФОТО)

 Автор: Ірина Зайцева. 1579

Вчора, 7 квітня, у обласному академічному музично-драматичному театрі імені Марка Кропивницького відкрилася перша виставка печворку «Україна. Минуле. Війна. Майбутнє».

Для маркування Прямокутник copy copy copy copy copy

Як зазначила в коментарі "Гречці" одна із учасниць виставки, майстриня, акторка театру Надія Мартовська, участь в проєкті взяли 12 учасниць. Ідея належить киянці Тетяні Олійник. Саме вона придумала стиль та тематику виставки та запросила майстринь з Кропивницького до участі.

"Задумка була така, що шиємо триптих: минуле, війна (наше сьогодення) та майбутнє. Проте майстринь не обмежували і дехто пошив одну роботу, а дехто чотири. Бажаючі долучитися можуть доєднуватись до нас зі своїми роботами", - зазначила Надія Мартовська.

За її словами, над задумкою роботи думала близько місяця. Спочатку готувала ескізи, потім працювала над роботами. Над виготовленням однієї картини працювала близько тижня.

Для маркування Прямокутник 3 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Для маркування Прямокутник 4 copy

Ця виставка буде три дні в холлі театру в рамках програми "Україна понад усе", потім її представлять для студентства та викладачів в ЦДУ імені Винниченка, опісля того її презентуватимуть в музеях українських міст: Черкаси, Дніпро, Київ. В столиці виставка буде на фестивалі печворку. Також організатори виставки планують передати роботи та організувати виставку в місті Х'юстон, США.

Для маркування Прямокутник copy copy copy copy

"Своїми роботами ми хотіли показати нашими очима Україну світу: що ми пам'ятаємо наше минуле, шануємо глибоке коріння нашої історії, історії нашого народу, наскільки сильно зараз болить війна, така несправедлива та жорстока, і те, що ми віримо в наше світле майбутнє. Таким чином ми підтримуємо і себе цією творчістю і показати наш погляд на нашу країну», - поділилась Надія Мартовська.

Довідково:

Печворк (від англ. patchwork - ковдра, покривало, виріб із різнокольорових клаптів) – це клаптеве шиття, вид декоративно-ужиткового мистецтва. Вироби створюються за принципом мозаїки, коли при зшиванні різнокольорових клаптиків тканини утворюється єдине полотно з різноманітними візерунками, картинами і навіть фактурою.

Відвідати виставку можуть усі бажаючі, придбавши квиток на будь-яку виставу до кінця цього тижня.

Для маркування Прямокутник 3 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Для маркування Прямокутник 5 copy copy

Для маркування Прямокутник 1 copy copy copy copy copy copy

Для маркування Прямокутник 6

Для маркування Прямокутник 7 copy copy copy copy

Для маркування Прямокутник 2 copy copy copy copy copy

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте