Фото – його пристрасть: у Кропивницькому презентували фотовиставку в пам’ять про загиблого Героя (ФОТО)

17:34, 08 Квітня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 8 квітня, в обласному краєзнавчому музеї презентували фотовиставку загиблого розвідника батальйону “Реванш” Головного управління розвідки Олександра Ткаченка “Домового”, який 16 січня 2023 року, виконуючи бойове завдання, загинув під Бахмутом.

 

У цивільному житті Олександр був активним хлопцем: любив риболовлю, екстрим, захоплювався сталкерством і фотографією. У пам’ять про нього бойові побратими та рідні організували фотовиставку в музеї. Окрім рідних загиблого, зібрались на виставці у музеї також вчителі та викладачі Героя.

Родичі говорять, що з дитинства Олександр був непосидючим. Зі слів вчительки Тетяни Соколенко, він завжди горів тим, що любив, був чемпіоном тенісу школи. В його кімнаті на почесному місці в кімнаті висіла карта України, адже географія була його улюбленим предметом в школі. Найбільшою мрією було стати професійним фотографом.

Для маркування Прямокутник 9 copy copy

“Його чарівна посмішка і мрійливий погляд назавжди залишиться в наших серцях. Ми не в силі повернути життя йому, як і іншим Героям, проте можемо зберегти світлу пам’ять про нього. Ця виставка йому підтвердження”, – поділилася спогадами про загиблого Героя вчителька Тетяна Соколенко.

На перші зароблені гроші він купив фотоапарат, щоб фіксувати цікаві миті життя та свої екстремальні подорожі. На третьому курсі він переїхав у місто Вишневе, що на Київщині.

“Ближче до Чорнобильської зони, мамо”, – говорив він матері. Вона за нього постійно хвилювалася, особливо коли він ходив туди сам.

“Бери з собою хоч друзів”, – говорила вона йому. Тому свої останні 5-6 вилазок до Чорнобильської АЕС він провів з друзями, які поділяли його захоплення. Останні світлини зроблені ним були 1 січня 2022 року, він там і Новий рік зустрічав. 

А з початком повномасштабного вторгнення він пішов служити добровольцем в лави ЗСУ. Опісля того, пройшовши відбір, пішов служити розвідником в батальйон “Реванш” Головного управління розвідки.

Для маркування Прямокутник 10

“Сашко готувався до вилазок в зону відчуження самостійно, вибирав найважчі маршрути, прокладав їх. Любив ділиться зі мною своїми фотографіями, щоби знати мою думку. Якось він показав мені світлину, на якій на столі я побачив, такий циліндричний корпус, який використовували ще солдати Вермахту. В них вони зберігали протигази. Я запропонував йому забрати його та віддати в музей в якості експоната. Проте він відзначив, що до зони відчуження треба ставитись поважно, тому що вона не пробачає цього”, – згадував про свого сина Віталій Ткаченко.

Тоді, коли окупанти зайшли в зону відчуження, рили землю та поводили себе не чемно, Олександр говорив, що зона ЧАЕС такого не пробачає і вони отримають по заслугах. Коли його питали, яким чином можна буде потрапити знову на територію ЧАЕС, він зазначав, що поки все не розмінують. А сам мріяв про те, щоб після перемоги поїхати в Іспанію.

У Чорнобильській зоні є відділ поліції, який має охороняти територію від небажаних туристів. Часто Сашка ловили та виписували штраф. Проте в ході спілкування поліцейські самі просили провести їх цікавим та складним маршрутом. Сашко погоджувався в обмін на зняття штрафу.

Для маркування Прямокутник 11

Батьки хвилювались через часті вилазки сина в зону відчуження через радіаційний фон. Проте він купив дозиметр для вимірювання радіаційного фону, а показники відправляв батькам.

“Мамо, все добре. Там чистіше ніж в Києві”, – заспокоював Олександр свою матір. Проте за нього хвилювались, коли він по 3-4 дні не ночував в гуртожитку та не виходив на зв’язок. Домовились, щоб він писав, коли їде в зону відчуження.

“Довелось змиритися. Тільки писала йому: “Синок, чекаю твої фото”. Він фотографував, те, що бачив: покинуті дитячі іграшки, велосипед, магазини, порожні хати. В його об’єктив потрапляло те, що інші могли не помітити. Одного разу він з посмішкою говорив, що коли ходив один, ночував у покинутому будинку і чув, як виють вовки. Також з посмішкою розказував, що в болоті довелось залишити взуття та шкарпетки”, – згадує про сина матір Алла Ткаченко.

Для маркування Прямокутник 12

Жінка зазначила, що син любив висоту, проте ходив і в катакомби та підземелля.

Перед його загибеллю жінці наснився страшний сон про болото. Думала про поранення сина. Проте до шпиталю він не потрапив: його спіткала дуже швидка смерть. 16 січня, виконуючи бойове завдання він отримав травму. На превеликий жаль, в нього не було шансів вижити.

Виставка фотографій з Чорнобильської зони загиблого автора Олександра Ткаченка триватиме до кінця квітня.

Для маркування Прямокутник 13

Для маркування Прямокутник 14

Для маркування Прямокутник 15 copy copy

Для маркування Прямокутник 16

Для маркування Прямокутник 17

Для маркування Прямокутник 18

Для маркування Прямокутник 19 copy

Останні новини по темі
“Батьківське серце”: дітям полеглих захисників вручили обереги (ФОТО)
339413027 768356668199574 5232255908663933206 n
Для маркування Прямокутник copy copy copy copy copy
У театрі Кропивницького відкрили першу виставку печворку (ФОТО)
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024