Суспільство

Повістки через Viber: як суди Кіровоградщини сповіщатимуть про засідання

 Автор: Ірина Требунських. 2204

У січні 2023 року в Україні ухвалили порядок надсилання судових повісток, дозволивши сповіщати учасників процесу про необхідність з’явитися за допомогою електронної пошти, смс-повідомлень та месенджерів. Проте для цього попередньо потрібно написати заяву.

Povistka sud telefon

 

Згідно з наказом №28 Державної судової адміністрації України, судові повістки надсилатимуть через електронну пошту чи месенджери.

«Надсилання учасникам судового процесу судових повісток, повідомлень і викликів в електронній формі здійснюється шляхом направлення в месенджері за допомогою програмного додатка або SMS-повідомлення за допомогою автоматизованої системи документообігу суду», – йдеться у документі.

Проте щоб отримати повістку чи інші сповіщення суду онлайн чи через мобільний зв’язок, потрібно попередньо надати заяву, заповнену за визначеною формою. «Така заява підписується власноруч або кваліфікованим електронним підписом учасника судового процесу та подається до суду», – уточнюють у Держсудадміністрації.

Також учасник судового процесу має попередити суд про зміну номера або про інші обставини, через які не зможе отримувати судові виклики.

У документі не визначено, через який саме месенджер надсилатимуться виклики до суду. Своєю чергою Ленінський районний суд у Кропивницькому відправлятиме через месенджер Viber.

«При відправці повістки в електронній формі за замовчуванням перевірятиметься наявність додатка Viber за номером телефону. Якщо додаток за номером телефону не зафіксовано, повістка буде надіслана вже існуючим шляхом у вигляді SMS-повідомлення», – пояснили у райсуді міста.

Нагадаємо, що розробники онлайн-платформи з цифрової безпеки NADIYNO зазначали, що Viber, Telegram і Facebook Messenger є найменш захищеними та не підходять для передачі чутливої інформації.

Кіровоградський районний суд області повідомив, що тимчасово припиняє відправлення поштової кореспонденції через брак фінансування. Тож виклики та інші сповіщення райсуд Кіровоградщини надсилає на електронну скриньку (яку теж потрібно зазначити у відповідній заяві), або ж через смс та месенджери. Якщо людина не надала контактів для сповіщення, то про необхідність з’явитися до суду вона може дізнатися на офіційному вебсайті суду за посиланням, або подзвонивши за номером (0522)56-18-24.

«Просимо вибачення за тимчасові незручності. Надсилання кореспонденції буде відновлено у разі надходження фінансування, про що буде повідомлено додатково», – додали у Кіровському райсуді Кіровоградщини.

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте