Суспільство

Експедиції як спосіб життя: Сергій Гордієнко вирушив в мандрівку Україною (ФОТО)

 Автор: Ірина Зайцева. 1474

65-річний Сергій Гордієнко, український полярник та мандрівник, вирушив пішки з Дніпра до Кропивницького за 17 днів. Це частина його пішохідної експедиції "Україна – фортеця Європейської свободи". Він прямує до найвищої точки України - Говерли.

 

Для маркування Прямокутник 63 copy

Про важливість туризму, можливість ввести його як шкільний предмет, свої експедиції та життєвий досвід розповів мандрівник “Гречці”.

Експедиції як спосіб життя

За освітою він історик та водолаз, тривалий час працював в правоохоронних органах, проте його покликанням є туризм, а саме техніка та психологія виживання.

З семирічного віку він почав ходити на гурток спортивного туризму в так званий Будинок піонерів. Ще в дитинстві він полюбив водний, гірський та лижний туризм, а згодом став майстром спорту з гірського та лижного туризму.

За словами Сергія Гордієнка, мандрівники поділяються на три категорії: туристи, екстремали й учасники експедицій. Так, туризмом займається багато людей заради відпочинку. Екстремали мають на меті показати можливості людського організму. А учасники експедиції, вчені, шукають відповіді на питання, які перед собою ставлять.

"У кожній своїй експедиції, подорожі, я завжди ставлю перед собою якісь питання, протягом експедиції багато думаю, відкриваю для себе щось нове”, - зазначає чоловік.

За період свого життя чоловік двічі був на Північному полюсі, у першій Антарктичній експедиції 1996 року.

“Ніхто не думав про те, що станцію в Антарктиді англійці передадуть Україні. Її просто планували демонтувати. Спільно з українськими туристами ми поспілкувались з директором Британської Антарктичної служби, Філом, і запропонували йому вийти на наше керівництво та, безпосередньо, уряд. Угода була успішною і ми прийняли цю станцію в 1996 році”, - зазначив мандрівник.

Нагадаємо, а цього року у складі 28-ої української експедиції до Антарктиди поїхали працювати протягом року двоє кропивничан.

В першій Антарктичній експедиції в нього була своя програма: він знаходився один на материку протягом пів року, по малому Антарктичному полюсі пройшов понад 1000 кілометрів з метою збору даних по стоковим вітрам. Передбачалося, що фронтальні вітри спочатку йдуть по розкладкам, а потім охолоджуються в повітрі. Проте, як виявилось, вітер в повітрі нагрівався, що своєю чергою призводило до танення льодів в окремих затоках

“Мене тоді цікавило, чи досліджували це питання англійці, відомо, що в них було 6 експедицій, але 2 з них загинули. Я навіть знайшов залишки намету та щоденники експедиторів, який потім передав англійцям”, - уточнив мандрівник.

Також він був у тривалих навколосвітніх експедиціях, пройшов Сибір та майже всю Латинську Америку: від Вогняної Землі до Мексики, Євразію.

Одного разу, в навколосвітній експедиції, тривалістю в 7 років (Севастополь– Владивосток-Магадан-Камчатка-Японія-В’єтнам-Китай-Ямал-республіка Комі) на самому півдні Якутії чоловіку довелось відбиватись від ведмедя.

Чоловік побачив закривавленого ведмедя на кладовищі, проте ведмідь не погнався за ним, а за кілька днів з’явився знову.

“Я подумав, що це незвичний ведмідь, адже він міг вбити мене набагато раніше, але він насолоджувався моїм страхом. По дорозі я знайшов зимівник, розтопив пічку і добре що не ліг, бо заснути було небезпечно. Коли зайшов ведмідь, погляд його був як людський, але він хотів напасти: я мусив кинутися до пічки і він злякався жару”, - розказав Сергій. Після цієї ситуації він почав сивіти.

Експедиція "Україна – фортеця Європейської свободи"

Експедиція "Україна – фортеця Європейської свободи", яку вчений самотужки йде пішки, присвячена перемозі України. Дослідник стартував 25 березня з рідного Дніпра. Відвідав Олександрію, П'ятихатки. По дорозі він зустрічається зі школярами й студентами, читає лекції та просто ділиться власним життєвим досвідом та своїми досягненнями.

339002920 1867272613657361 5279474006449671207 n

За його словами, знання з основ туризму та орієнтування дуже важливі, і в умовах війни є актуальними. Тому він наголошує на необхідності введення уроку туризму в школах.

Після Кропивницького мандрівник планує відвідати Умань, Крижопіль, Чернівці, Верховину. Чоловік планує дійти до найвищої гірської точки України - Говерли до кінця травня та розмістити там український стяг та прапор, присвячений цій експедиції довжиною в три тисячі кілометрів. Щодня мандрівник долає від 15 до 40 кілометрів. Ночує або в наметі або зупиняється в знайомих.

Його експедицію підтримує німецька громада, адже він має німецьке коріння, його матір - німкеня.

Своє спорядження, харчі, намет і одяг Сергій Гордієнко возить у візку, який розробив та змайстрував сам. Свій винахід він назвав “Травеліна”. За його словами, візок легко розбирається та складається, витримує близько 100 кілограмів, він не навантажує хребет, що дуже важливо при довготривалих пішохідних подорожах.

Загалом, за все життя пішки полярник та мандрівник Сергій Гордієнко пройшов близько 170 тисяч кілометрів і не збирається зупинятись на досягнутому.

339793452 1398573590955434 1725278785762326398 n

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте