Суспільство

У Кропивницькому підтримали петицію про заборону УПЦ (МП) – що відповіли у міськраді

 Автор: Ірина Требунських. 2950

Кропивничанин зареєстрував петицію із закликом заборонити діяльність Української православної церкви (московського патріархату) на території міста. «Гречка» дізналася, хто насправді має компетенцію забороняти чи дозволяти діяльність релігійних організацій.

cerkva

Петицію на платформі електронної демократії E-DEM зареєстрував кропивничанин Максим Катана 10 квітня. У ній він закликав заборонити діяльність УПЦ (МП), ставлячи у приклад рішення місцевих рад в інших областях.

«Потрібно заборонити діяльність УПЦ (МП) на території області та міста Кропивницького, як це роблять в інших містах та громадах, областях», – йдеться у петиції.

Для подання петиції на розгляд до місцевого органу самоврядування потрібно, щоб вона набрала мінімум 450 голосів за 45 днів. Петиція за заборону УПЦ (МП) у Кропивницькому набрала 471 підпис за чотири дні.

Та в пресслужбі Кропивницької міськради «Гречці» пояснили, що забороняти чи дозволяти діяльність релігійних організацій не належить до функцій органів місцевого самоврядування. Тобто міська рада не може ухвалювати чи не ухвалювати такі рішення – це просто не в її компетенції.

Водночас 19 січня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №8371 щодо діяльності в Україні релігійних організацій. В законопроєкті пропонується заборонити в Україні діяльність релігійних організацій, центр управління якими знаходиться в країнах-агресорах. Ініціатором цього проєкту є український уряд. Наразі законопроєкт на розгляді у парламентському комітеті та після схвалення його винесуть на голосування.

Поширюйте

Коментуйте