Суспільство

Про творчість, стереотипи та шлях до себе: кропивницький письменник видав свою третю книгу

 Автор: Ірина Зайцева. 1160

 

Автор подкастів, письменник, поет і прозаїк із Кропивницього Кирило Поліщук видав свою третю книгу під назвою "Вполювати пересмішника".

 

339033991 560930686142878 6358527698092494412 n

Як зазначив в коментарі "Гречці" Кирило Поліщук, це вже третя прозова книга. В його творчому доробку - збірка оповідань "Пташиний цвинтар", книга для дітей "Дівчинка, яка на місяць літала на Місяць", а також збірка віршів "Поза каменем".

Повість "Вполювати пересмішника" разом із книгою "Пташиний цвинтар" складають своєрідну пташину дилогію, оскільки пов’язані змістовно між собою, мають переплетення образів та мотивів.

"Я почав писати оповідання, частина із яких увійшла до збірки "Пташиний цвинтар" у 2016 році. Тоді ж написав значну частину "Вполювати пересмішника". Загалом це історія про письменника-невдаху Юрка Брікнера, котрий дізнається про популярного письменника-відлюдника Євгена Западню, який у своїй творчості використовує усі Юркові ідеї – написані, ненаписані, сказані, непромовлені", - зазначив автор.

За його словами, дана повість  – не просто історія про творчість і стереотипи, які існують навколо процесу творення літературного процесу, автора і того, яким має бути письменник. Це здебільшого історія про прокрастинацію, яка доводить життя до абсурду, про шлях і віднаходження цього шляху, про пошук себе і перевтілення у себе самого.

Ця історія була завеликою і ще не завершеною станом на 2018 рік, коли почалася робота власне над перетворенням рукопису "Пташиний цвинтар" в книгу, щоб увійти у дебютну збірку оповідань Кирила. Тому згодом він дописав "Вполювати пересмішника", і за 7 років від написаних перших сторінок ця історія стала книгою. Із видавництвом "Кондор" Кирило Поліщук про видання книги домовилися на початку лютого 2022 року, але відклали публікацію у зв’язку із початком повномасштабної війни.

"Для читачів хочу розкрити невеличкий секрет, адже лише на книжці ця історія не завершується. Якщо уважний читач постарається, то деякі сайти та фейсбук сторінки, які згадуються в книзі, можна наґуґлити – вони створені спеціально, щоб розширити світ цієї книги", - уточнив Кирило Поліщук.

Щоб замовити книгу, можна написати в особисті повідомлення на його сторінці в соціальній мережі Facebook.

Окрім того, Кирило автор низки епізодів подкастів "Медбалачки", в якому Кирило спільно із сімейним лікарем говорять про правильне харчування, турботу про здоров'я та "Перейменовано у Кропивницькому", де він спільно з істориками, мистецтвознавцями, літературознавцями розповідає про постаті, місця та історичні події, на честь яких названо вулиці у Кропивницькому.

Як "Гречка" нещодавно писала, на платформі YouTube вийшов авторський подкаст кропивничан про одного з найвидатніших композиторів ХХ століття Кароля Шимановського.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте