Суспільство

Кропивничан запрошують поповнити бібліотечні фонди: які книги користуються попитом

 Автор: Ірина Зайцева. 1644

У Кропивницькому з нагоди Всесвітнього дня книг і авторського права "Гончаренко Центр Кропивницький" для бібліотек міста збирає книги.

341268799 1505520896645820 1068432483917358428 n

Організатори зазначають, що вже кілька років міська централізована бібліотечна система не отримує нових книг у достатній кількості, щоб забезпечити ними два десятки бібліотек у Кропивницькому, волонтери вирішили виправити ситуацію.

Як "Гречка" раніше повідомляла, акція під назвою "Подаруй бібліотеці книгу" стартувала в березні. 

Всі охочі кропивничани можуть долучитись до акції. Актуальними будуть такі книги:

  • твори сучасних українських авторів (художня й історична література)
  • художні твори світової літератури українською мовою;
  • дитяча художня література українською мовою;
  • науково-популярна та навчальна дитяча та підліткова література.

Як зазначила в коментірі "Гречці" завідувачка відділом інноваційно-методичної роботи в міській централізованій бібліотечній системі Кропивницького Вікторія Поліщук, після повномасштабного вторгнення все більше читачів бібліотек переходять на україномовну літературу.

Якщо діти та підлітки надавали та надають перевагу казкам, оповіданням, детективним, фантастичним та пригодницьким історіям українською, то дорослі читали романи та детективи переважно російською. Серед улюблених українських авторів у дітей: Сашко Дерманський, Іван Андрусяк, Андрій Кокотюха, Олександра Кочубей, Анастасія Нікуліна. Щодо зарубіжних авторів, то популярністю користуються серії «Коти-вояки» Ерін Гантер, «Требізон» Енн Дігбі та «Звіродухи», яка виходить під різними авторами, книги Ніни Елізабет Грентведт про підліткові переживання.

Також діти цікавляться художньою літературою та енциклопедичними виданнями, пов’язаними з історичним минулим України, зокрема про Київську Русь, історію козацтва, міфами та легендами України.

Серед дорослих зараз збільшився попит на твори українських авторів, зокрема читають Макса Кідрука, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксану Забужко, а також твори патріотичної та історичної тематики. 

"На жаль, якісно забезпечити запити читачів на світову україномовну класику або нові книги українських авторів дуже складно. Тому бібліотеки шукають нестандартні методи поповнення фондів, але без державної підтримки, повноцінно вирішити цю проблему неможливо", - уточнила Вікторія. 

Приносити книжки потрібно до Гончаренко центру за адресою: вулиця Велика Перспективна, 4-а у будні з 14.00 до 18.00. Робочий телефон: 050-884-97-16.

Поширюйте

Коментуйте