Суспільство

Створюватимуть окремі структури: громадам Кіровоградщини роз'яснили зміни щодо місцевої пожежної охорони

 . 1363

Повномасштабне вторгнення загострило необхідність створення аварійно-рятувальних загонів та місцевої пожежної охорони на рівні місцевого самоврядування. Експерти програми"U-LEAD" роз’яснили зміни у законодавстві про місцеву пожежну охорону. 

Depositphotos 247500596 S

Так, згідно Закону України № 2750-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони», що набув чинності ще у листопаді 2022 року визначає, що пожежна охорона належить до повноважень органів місцевого самоврядування.

Як зазначив Андрій Курко, радник регіонального офісу «U-LEAD з Європою», місцева пожежна охорона є повноцінним аварійно-рятувальним підрозділом, що може бути створений суб’єктами господарювання, громадськими організаціями та органи місцевого самоврядування. Рішення щодо фінансування приймається на сесії міськради, а роботу координує управління ДСНС в області.

Члени місцевих і добровольчих пожежних команд мають права і обов’язки, що регулюються чинним законодавством та передбачають розширені гарантії їхньої діяльності. Навчання та перепідготовка для спеціалістів проходить на базі центрів ДСНС, обов’язковими для них є медичні огляди. А з січня 2024 року обов’язковим буде страхування.

"Наші експерти допомагають ОМС формувати сучасну культуру організації безпеки мешканців громад європейського рівня. До 30 квітня триває прийом заявок на участь в Мережі з обміну досвідом «Розробка Програми забезпечення безпекового простору громади», результатом якої будуть напрацьовані програми з безпеки громади", – зазначив Олег Яременко, керівник регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні «U-LEAD з Європою» фінансується Європейським союзом спільно з Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України задля зміцнення місцевого самоврядування.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте