Суспільство

Закупівлю обладнання для Кіровоградського онкоцентру контролюватиме ОВА: гамма-апарат вже встановлюють

 Автор: Ірина Требунських. 912

Департамент охорони здоров'я Кіровоградської ОВА візьме під контроль закупівлю онкологічного обладнання обласним онкодиспансером.

medicina proekt

 

Відповідне рішення прийняли депутати обласної ради під час позачергової сесії сьогодні, 25 квітня. Мова йде про закупівлю гамма-терапевтичного апарату.

«На сьогодні цей апарат повністю оплачений, і вже монтується. Зараз проводяться роботи з його під’єднання. Завдяки домовленостям обласної адміністрації з Міністерством охорони здоров’я, додатково плануємо придбати лінійний прискорювач і таким чином повністю закрити потребу в області в цьому методі лікування», – пояснив голова обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

Проєктом рішення передбачається надати доручення обласному департаменту охорони здоров’я, відповідно до повноважень головного розпорядника бюджетних коштів, що визначені вимогами Бюджетного кодексу України, проконтролювати використання коштів на закупівлю гамма-терапевтичного апарату одержувачем бюджетних коштів – КНП "Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради".

«Якби цей процес зірвали, то ми не  змогли б надавати повноцінної меддопомоги.  Сьогодні ми в процедурі підготовки бункера та  джерела для апарату», – уточнив гендиректор Кіровоградського обласного онкоцентру Констянтин Яриніч.

Раніше "Гречка" писала, що між Констянтином Яринічем та головою Кіровоградської облради Сергієм Шульгою виник публічний конфлікт. Яриніч вважає, що голова облради цілеспрямовано перешкоджає діяльності медзакладу. Очільник онкоцентру говорить, що такі дії призведуть до знищення закладу. Шульга підозрює, що заклад купив неякісне обладнання у підозрілого постачальника і хоче це перевірити.

Вже 25 квітня під час позачергової сесії Сергія Шульгу звільнили з посади голови облради, а на йог омісце призначили депутата від «Слуги народу» Юрія Дрозда.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте