Суспільство

Майже 100 врятованих за 6 років: у Кропивницькому відбувся шостий "випуск" кажанів (ФОТО, ВІДЕО)

 . 2942

 У Кропивницькому відбувся шостий випуск червонокнижних кажанів. Цього разу після вдалої зимівлі у природу випустили 7 кажанів.

bat5

П'ять нетопирів середземноморських і 2 руді вечірниці полетіли у вечірнє небо з рук волонтерів Українського центру реабілітації рукокрилих у Кіровоградській області Олега та Ксенії Ліснічуків та їх друзів.

 bat8

Цьогорічний "випуск" особливий, адже повномасштабна війна та її наслідки впливають і на представників тваринного світу.

- Дуже важко було доглядати за ними цього року. В умовах війни, з перебоями електропостачання, коли не було води. Вимикалась електроенергія і підіймалась температура в холодильнику зростала, кажани прокидались, у них порушувався ритм через ті всі обставини, в яких ми зараз живемо. Годування при світлі свічок і лед-ламп - це також особливість цього року, - розповідає Ксенія Ліснічук.

bat7

Всі семеро кажанчиків традиційно зимували в овочевому відділенні холодильника родини Ліснічуків.

bat4

- Вони зимують колоніями у шпаринах, на горищах, в обшивці балконів, гріючи один одного. Оптимальна температура від двох до шести градусів за Цельсієм. При такій температурі вони впадають у стан гібернації, уповільнюючи усі життєві процеси. Інколи, через перепади температур та наслідків глобального потепління, деякі кажани просинаються невчасно, коли корму ще немає. Таких знесилених тваринок знаходять люди. Так вони потрапляють до нас, - пояснює волонтерка.

bat1

Першого нетопира ( тварина з роду кажанів - ред.) Куля у цьому сезоні приніс Лісничукам Сергій Гейко ще 5 жовтня. Кілька кажанів протягом зими доставили працівники Креативного простору КОWО. Іван Сахновський, ментор школи програмування Ш++ допоміг купити живий корм у Харкові. Першу руду вечірницю ( тварина з роду кажанів - ред.) вже вдруге передала автобусом з Долинської Рита Терентьєва, яка опікується переважно собаками й котами, але і дбає про кажанів. І вже традиційно, руду речірницю принесли медійники Вадим Мурований з донькою Катериною.

bat6

- За 6 років, всі разом ми допомогли вже 94-м кажанам. Тому закликаю всіх, якщо ви бачите безпорадну тваринку, не проходити повз, а приносити її до нас. Звертайтесь, і ми допоможемо, - говорить Ксенія.

 

Поширюйте

Коментуйте