Суспільство

У Кропивницькому розроблять проєкт реконструкції тепломереж: чи починатимуть роботу

 Автор: Таміла Делюрман. 1004

У Кропивницькому почали підготовку до опалювалювального сезону. КП “Теплоенергетик” активно продовжує ремонти та паралельно планують виготовляти проєкти реконструкції мереж.

teplomerezi

Фото умовне

Першочергово працівники підприємства ремонтують проблемні ділянки на тепломережах, які були виявлені під час минулого опалювального сезону і в результаті проведених гідравлічних випробувань, інформують у пресслужбі міськради.

Директор підприємства Олександр Чельник говорить, що “Теплоенергетик” розпочав також процедуру закупівлі послуги з виготовлення проєктно-кошторисної документації на ремонт тепломережі по вулицях Тарковського, Київській та Гагаріна. Також триває виготовлення проєктних документів із реконструкції тепломережі в центральній частині міста та двох котелень по вулиці Героїв рятувальників.

У коментарі "Гречці" керівник підприємства розповів, що мова йде лише про розробку проєктно-кошторисної документації, адже сама реконструкція дуже дороговартісна і спочатку потрібно знайти донорів для цього.

"Це дуже коштовна робота. Зараз іде паралельно пошук джерел фінансування. Як варіант, це може бути по програмі по державній "Програмі відбудовиі реконструкції об'єктів критичної інфраструктури". Також введемо перемовини з різними фондами які по пільгових кредитних чи грантових програмах могли б профінансувати ці роботи", - зауважив Олександр Чельник.

Тобто наразі найперше потрібно розробити проєкти і вже потім, згідно нього, шукати джерела фінансування. Кошторис може сягати не в одну сотню мільйонів гривень.

При цьому очільник "Теплоенергетика" говорить, що роботи потрібно буде розбивати на черги, тому говорити, коли почнеться реконструкція, а тим паче коли закінчиться

"Щоб ви розуміли, якщо брати реконструкцію другої черги - це протяжність майже 3,5 кілометрів. Це від ТЕЦ до вулиці Тарковського вздовж Набережної, це реконструкція багатостраждальної вулиці Чорновола і там є ще ділянки у центральній частині міста. То це дуже великі об'єми грошей, яких міський бюджет немає. Тому ми зараз, починаючи розробку проєктів, паралельно починаємо вести переговори з різними шукати донорами які могли це профінансувати", - прокоментував Олександр Чельник.

Поширюйте

Коментуйте