Суспільство

Розвиток громади та підтримка військових: на Кіровоградщині вирощуватимуть зелень

 Автор: Ірина Зайцева. 1345

У Приютівській громаді, що на Кіровоградщині, організовують соціальне підприємство з вирощення зелені. Як зазначають волонтери, це дасть можливість розвивати свою територіальну громаду та допомагати військовослужбовцям.

zelen

Як зазначають на Facebook-сторінці громадської організації "Асоціація сприяння самоорганізації населення", це стало можливим завдяки залученню мінігранту в рамках програми підтримки волонтерських осередків Кіровоградщини.

Так, активісти написали інвестиційний та бізнес-плани, обговорили ідею з жителями громади, розписали плани залучення людей і фінансів. Волонтери вирішили вирощувати зелень у селі Протопопівка, оскільки там вже є теплиці, а волонтери з-поміж вимушених переселенців, які переїхали в громаду, мають досвід в цій сфері, оскільки в них був власний бізнес із вирощування зелені та розсади на Донеччині.

"Ми звикли, що пішли на роботу й отримали за це гроші, але треба перелаштовуватися і шукати шляхи самозайнятості. Соціальне підприємство - це інструмент прозорості й чесності, адже все буде документовано й організація матиме ресурс для розвитку громади. Його можна використати на матеріал для плетіння маскувальних сіток чи організацію літніх таборів для дітей ВПО та місцевих жителів", - зазначила Дар'я Ратушняк, голова громадської організації "Творчість. Ініціатива. Енергія".

В Приютівській громаді розглядали різні ідеї діяльності майбутнього соціального підприємства, та зупинились на вирощуванні зелені. Для цього потрібно мінімум 120 тисяч гривень для закупівлі обладнання і запуску виробничого процесу, в цьому допомагатиме Асоціація сприяння самоорганізації населення в Кіровоградській області.

Довідково:

Конкурс мінігрантів для волонтерів Кіровоградщини відбувся в рамках Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини, що втілюється в межах проєкту «Соціальне замовлення Кіровоградщини», який реалізує КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» завдяки фінансуванню National Endowment for Democracy. Грантерами Конкурсу стали 9 волонтерських команд, які працюють на Кіровоградщині.

Поширюйте

Коментуйте