Суспільство

Чи змінять комендантську годину у Кропивницькому? У міськраді відреагували на петицію

 Автор: Таміла Делюрман. 1768

У Кропивницькому петиція з проханням скоротити комендантську годину набрала необхідну кількість голосів. В обласній комендатурі пояснили, чи може влада відреагувати на цей заклик.

komendant goduna

Зазначимо, "Гречка" раніше писала, що кропивничанка Поліна Чуйко 13 квітня зареєструвала електронну петицію, в якій звертається до влади із проханням скоротити комендантську годину з 00:00 до 04:00. У тексті петиції зауважується, що зараз у більшості областей України, комендантська година триває з 00:00 до 04:00-05:00. А також аргументувала своє звернення.

У пресслужбі міськради повідомили, що на засіданні депутатської комісії з питань місцевого самоврядування, прав і свобод людини, депутатської етики та регламенту розглянули цю петицію.

Роз'яснення з цього приводу надав військовий комендант Кіровоградської області Андрій Лисенко.

Він зауважив, що у міської ради немає таких повноважень встановлювати коменданстьку годину у воєнний час, скорочувати її тривалість чи подовжувати. Встановлення комендантської години належить до повноважень військового коменданта області, міст та районів.

"Кіровоградщина транзитна область в тому числі і для військових, аби менше привертати зайву увагу до таких переміщень та ще й коли тривалість світлового дня збільшилася, тому про скорочення комендантської години мова наразі не йде. Усі об'єкти критичної інфраструктури і підприємства які працюють у нічний час мають встановлені перепустки для своїх працівників", - пояснив військовий комендант.

Андрій Лисенко зазначив, що додаткові роз'яснення нададуть і авторці петиції, і в публічній площині, саму ж петицію він запропонував відхилити, ці пропозиції члени комісії підтримали.

Нагадаємо, що комендантська година в Кропивницькому, як і по всій області, діє від 23:00 до 05:00.

Поширюйте

Коментуйте