Суспільство

Компанію із російським власником досі не позбавили ліцензії на користування надрами на Кіровоградщині (ВІДЕО)

 . 1296

На Кіровоградщині компанію-видобувача каоліну із російським бенефіціаром досі не позбавили ліцензії на користування надрами - Trap Aggressor. Підприємство "Кіровоградське рудоуправління" продовжує володіти ліцензією на розробку Обознівського родовища каолінової глини. Дія ліцензії у них до 2035 року.

234

Обознівське родовище

Бенефіціарним власником "Кіровоградського рудоуправління" є російський бізнесмен Сергій Кабаргін, зі статками майже 4 мільярди російських рублів, про це йдеться у відеорозслідуванні журналістки Інни Попович для проєкту Trap Aggressor.

"Кіровоградське рудоуправління" спеціалізується на видобуванні каоліну, піску, гравію і глин. Каолінову глину використовують у косметології, медицині, будівельній кераміці, виготовленні фарфорових та гумотехнічних виробів.

У 1996 році Державна служба геології та надр України надала цій компанії ліцензію на розробку Обознівського родовища, яке чинне до 2035-го року. Річні масштаби видобутку – 300 тисяч тонн каолінової глини.

Власник Сергій Кабаргін також володіє Московським заводом “Фізприбор”. Апаратні та програмні засоби, розроблені заводом “Фізпрібор”, експлуатуються на російських АЕС, які входять до підсанкційної держкорпорації “Росатом”. Як відомо, остання бере активну участь у захопленні атомних станцій України.

Однак РНБО поки не запровадило санкції проти Кабаргіна. Через це неможливо розпочати процедуру стягнення підприємства "Кіровоградське рудоуправління" на користь України чи позбавити його ліцензій.

16 червня 2022 року стало відомо, що суд наклав арешт на майно і корпоративні права підприємства вартістю 18 мільйонів гривень у рамках кримінального провадження. Справу розслідують відносно російських акціонерів підприємства, а не керівництва підприємства.

Як повідомляє Кіровоградська обласна прокуратура, підприємство постійно перебувало у фінансово-господарських взаємовідносинах з РФ, про що свідчать укладені контракти про поставку продукції та сировини, реалізація до країни-агресора відбувалася за ціною втричі нижчою ніж до інших країн.

Крім того, сировина постачалася до одного з підприємств міста Самари, адміністрація якого надає допомогу окупаційній владі Донецької та Луганської областей.

“На Росію були звичайні поставки, не воєнним підприємствам, не оборонним підприємствам, ніяким. Ми як сто років тому поставляли туди, так і поставляли. Комбінат вогнетривів”, – пояснює чинний керівник підприємства Володимир Кухта.

0909

8 вересня 2022 року ухвалою судді все майно та корпоративні права компанії передали до Агентства з розшуку та менеджменту активів. Утім за 8 місяців після передачі арештованих активів у АРМА, у відомстві лише зараз розпочинають процедуру пошуку незалежного управителя.

“Одразу після передачі наші представники провели огляд майна цього підприємства і з’ясували декілька важливих моментів, зокрема те, що частина техніки, яка використовується для роботи, перебувала в оренді, друга частина цієї техніки не арештована. Ми звертались до правоохоронців, щоб вони донаклали арешт і наскільки мені відомо, на сьогодні ситуація вирішена”, – зазначає керівник відділу комунікації та промоції АРМА Павло Бульдович.

Керівник компанії Володимир Кухта говорить, що підприємство від 24 лютого простоює, а це означає, що доходи не генеруються, а податки до державного бюджету не сплачуються. З 96 працівників, які там були до повномасштабного вторгнення, нині лише 15 охороняють територію та підтримують техніку у робочому стані.

За даними профільного медіа Надра-інфо, отримані від Державної служби геології та надр, лише 7 компаній з російськими бенефіціарами відомство зараховує до таких, що досі мають ліцензії на видобування українських надр, хоча їх кількість може бути більшою.

 

Поширюйте

Коментуйте