Суспільство

Замовили у колишньої фірми голови облради: Гайворонська лікарня встановить протипожежну систему за 2,8 мільйона

 . 1199

На Кіровоградщині Гайворонська центральна міська лікарня замовила у ТОВ «Техногенна безпека», яка раніше належала голові облради Юріію Дрозду, облаштування протипожежної системи на 2 мільнони 765 тисяч гривень (460,8 тисяч гривень ПДВ).

protipoz bezpeka

Угоду оприлюднили в системі Prozorro, пишуть "Наші гроші"

Згідно з угодою від 27 квітня, підрядник має змонтувати системи пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та передавання тривожних сповіщень. Термін виконання становить 60 днів з дня укладення угоди, а також будівельної готовності об’єкта для проведення робіт підрядником.

Як ідеться в тендерній документації, Гайворонська лікарня була змушена замовляти протипожежну систему на виконання рішення Кіровоградського окружного адмінсуду від 18 березня 2020 року. Суд задовольнив позов Головного управління ДСНС у Кіровоградській області про закриття головного корпусу та інфекційного відділення лікарні до повного усунення протипожежних порушень. У січні 2023 року відділ Держвиконавчої служби відкрив провадження про примусове виконання рішення суду.

Медики вказали, що станом на березень 2023 року усунули 12 із 15 порушень, які зафіксувало ДСНС. Очікується встановлення системи протиблискавкового захисту, а також виділення грошей міськрадою на протипожежну сигналізацію.

ТОВ «Техногенна безпека» працює у Кропивницькому з 2009 року. Нині засновником вказаний Олександр Віталійович Христич, який зареєстрований у Кривому Розі. Будь-якого іншого бізнесу на Христичу не зареєстровано.

Варто зазначити, що до 2019 року серед співзасновників фірми був Юрій Дрозд, близький до ексочільника ДСНС області Віктора Федорчака, власник протипожежного бізнесу й нині очільник Кіровоградської облради як депутат від «Слуги народу». Ще одним співзасновником раніше був Олександр Адамович, який очолював ДСНС Кіровоградщини до 2005 року.

Додамо, що за адресою реєстрації «Техногенної безпеки» також прописане ТОВ «Ековдм-К», засновником якого є Микола Тіпайло, партнер по бізнесу згаданого Юрія Дрозда по фірмі «АПС-Кіровоград».

Власне після того, як єдиним засновником «Техногенної безпеки» лишився Христич, з колишнім її власником Юрієм Дроздом фірму продовжують пов’язувати договірні відносини. Наприклад, під час участі в тендері сільради з Кіровоградщини, «Техногенна безпека» подала документ про наявність орендованого транспорту у фірми Дрозда «АПС-Кіровоград».

Нагадаємо, у Кропивницькому 25 квітня депутати Кіровоградської обласної ради на позачерговій сесії проголосували за зміну очільника ради. Замість попереднього голови – депутата від «Слуги народу" раду очолив обранець цієї ж політсили Юрій Дрозд. Обрання проходило зі скандалом – на чергове засідання раніше відкритої 15-ї сесії, яка була призначена на той же день, депутати не зареєструвалися, натомість відкрили свою, 16-ту, керуючись можливістю скликати засідання більшістю депутатського складу.

Про кар'єрний та політичний шлях новообраного голови облради та про його бізнес  за цим посиланням.

 

Поширюйте

Коментуйте