Суспільство

У Кропивницькому під корінь викосили траву на газоні: екоактивістка пояснила шкоду таких дій

 Автор: Таміла Делюрман. 7716

У Кропивницькому на проспекті Євгена Тельнова комунальники на газоні викосили траву. Це викликало обурення екоактивістів, оскільки вони стверджують, що це шкідливо для екології і для людей. Активістка Надія Паливода написала заяву до міськради, в якій просила  не викошувати траву на газонах та обгрунтувала свою позицію.

344811308 1881602195542876 8756258780647432507 n

Про те, що сталося із травої на газоні у Facebook-сторінці спільноти "Озеленення Кропивницький" повідомила екоактивістка Надія Паливода.

"Це красиво? Ні, бо замість живого і пахучого різнотрав'я ми бачимо мертві знищені рослини й випалену землю. Це потрібно? Ні, бо ця травичка і квіти нікому ніякої шкоди не приносили, просто росли й цвіли. Це корисно? Ні, це шкідливо для здоров"я, бо трава виділяла кисень і затримувала хмари пилу з дороги, який тепер буде в наших легенях", - акцентувала у дописі Надія Паливода.

Кількома днями раніше екоактивістка повідомила, що написала заяву до міськради із проханням повпливати на дії комунальників, в тому числі щоб не викошували звичайну траву та кульбаби. Також закликала спецінспекцію не штрафувати містян за невикошену траву на ділянках, які їм належать, чи які вони орендують.

При цьому вказала, що мова не йде про карантинні рослини такі як амброзія, будяки та подібне.

"Прошу вас пояснити шановним працівникам інспекції з благоустрою різницю між карантинними бур’янами, з якими слід боротися на території міста (амброзія, череда, щириця, будяки тощо), - і звичайною газонною травою (злаки, конюшина, спориш, кульбаба тощо), яка приносить користь", - йдеться у заяві.

Крім того, жінка пояснила функції злакових трав у місті:

  • затримувати пил з доріг, який найчастіше стелиться нижніми шарами
  • виділяти кисень (два квадратних метри густого травостою дають стільки ж кисню, скільки й крона одного дорослого дерева)
  • не давати грунту пересихати — без трави земля швидко втрачає накопичену вологу, що призводить до засихання молодих саджанців і ослаблення дорослих дерев
  • покривати грунт, щоб він не вивітрювався і не летів з пилом в легені мешканців
  • зупиняти поширення амброзії. Якщо цілеспрямовано винищувати злакові трави, то на їх місце приходить амброзія. Раніше, років 10-20 тому, в містах не була поширена амброзія, тому що не було газонокосарок і траву масово не викошували під корінь.

Зазначимо, містяни також повідомляли, що через те, що спецінспекція штрафує за невикошену траву, багато людей почали її знищувати спеціальними хімічними розчинами. Через це інколи разом з травою від цієї отрути гинуть і дерева, випалюється земля, отруюється грунт.

Поширюйте

Коментуйте