Суспільство

Гроші на відновлення зруйнованого під час війни житла: як подати заяву у Дії (ВІДЕО)

 . 1632

У застосунку "Дія" запустили послугу єВідновлення, завдяки якій можна подати заяву на отримання грошей на ремонт пошкодженого житла через повномасштабне вторгнення. Фінансуватиме програму Світовий банк.

346050544 545858621046448 3614866010698735102 n copy

Як повідомив на своїй Facebook-сторінці віцепрем'єр-міністр - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, на першому етапі послуги єВідновлення допомогу зможуть отримати люди, чиї будинки потребують косметичного ремонту. Наприклад, коли житло придатне для життя, але треба замінити вікна, двері, відремонтувати дах тощо.

Пріоритет мають учасники бойових дій, мобілізовані, сім’ї загиблих військових, люди з інвалідністю І та ІІ груп і багатодітні родини. Максимальна сума на відновлення одного об’єкта — 200 тисяч гривень.

Далі програму масштабуватимуть таким чином, щоб допомогу отримали люди, будинки яких були повністю знищені внаслідок російської агресії.

"Послуга в Дії працює за принципом, схожим до єПідтримки. Подаєте заяву на виплату за кілька кліків та відкриваєте спеціальну картку єВідновлення в одному з 5 банків-партнерів. Саме на цю картку потім надійдуть кошти, які витратите на будматеріали й ремонтні послуги,"- пояснює Федоров.

Суму компенсації визначить спеціальна комісія, яку скерує місцева влада. Комісія зафіксує ступінь руйнувань та зробить висновки. Рішення комісії також надсилатимуть у Дії.

Як подати заяву, які критерії, де відкрити картку та інше — можна знайти на сайті за цим посиланням.

 

Поширюйте

Коментуйте