Суспільство

Міжнародна організація планує виділити 100 тисяч доларів на проєкти розвитку громад Кіровоградщини (ФОТО)

 Автор: Ірина Зайцева. 1056

Вчора, 10 травня, Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) і Кіровоградська обласна військова адміністрація підписали меморандум про співпрацю до середини 2025 року.

343590230 234765719151201 1436579542174150724 n

Так, на Кіровоградщині програма працює протягом 6 років, реалізується у 8 громадах області. За цей час реалізували 50 проєктів вартістю понад 1,2 мільйона доларів. При цьому в розробці та реалізації проєктів брали участь мешканці громад, де враховувалися їх думки і потреби громади.

Протягом цього періоду до 2025 року шість громад-партнерів Програми отримають співфінансування проєктів, навчальну та консультаційну підтримку задля підсилення спроможності місцевого самоврядування. Цьогоріч для громад-партнерів програма виділить фінансування понад 100 тисяч доларів для реалізації проєктів розвитку.

Меморандум підписали керівник Програми USAID DOBRE Браян Кемпл та голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович. У заході також взяли участь заступник керівника Програми USAID DOBRE Максим Бурдавіцин, старший регіональний менеджер Програми USAID DOBRE Андрій Нагорний, програмні спеціалісти Програми USAID DOBRE, голови Знам’янської, Компаніївської, Новоукраїнської, Новопразької, Помічнянської та Приютівської громад-партнерів Програми.

Як зазначив начальник Кіровоградської ОВА, з початку війни Кіровоградщина стала опорним пунктом як в гуманітарній, так і в економічній сферах для територій, які страждають від активних бойових дій та окупації. З початку повномасштабного вторгнення бласть прихистила 85 тисяч переселенців.

Керівник Програми USAID DOBRE Браян Кемпл наголосив на тому, що Програма USAID DOBRE спрямована на підтримку процесу децентралізації та допомагає громадам ставати стійкішими у подоланні викликів, спричинених війною, та досягати цілей, які вони ставлять перед собою.

Довідково:

Програма USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація.

Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку громадам для допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик. Підтримка з боку Програми DOBRE враховує стратегічне і просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики.

Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати, і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульського (FSLD/FRDL), та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.

Поширюйте

Коментуйте