У Кропивницькому вшанували пам’ять Праведників народів світу - українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
Вшанування відбулося сьогодні, 12 травня. До пам’ятного знаку жертвам Голокосту біля Великої хоральної синагоги у Кропивницькому на знак пошани поклали квіти, інформує пресслужба міськради.
Україна - в п’ятірці світових лідерів за кількістю Праведників народів світу – їх понад 2,5 тисячі. Майже сорок - із Кіровоградщини. У роки Другої світової війни українці, ризикуючи власним життям, рятували життя євреїв.
"Це наша вдячність людям, котрі не зважаючи на небезпеку, рятували євреїв від нацистів. Кажуть: рятуючи одне життя — рятуєш цілий світ. Українці врятували багато євреїв, а отже зберегли цей світ для нащадків, - відзначив головний рабин Кропивницького Дан Закута. - Історія нашої області фіксує багато фактів порятунку євреїв. На жаль, кілька років тому помер останній Праведник народів світу, який мешкав на Кіровоградщині. Але живі його діти, внуки, як і нащадки інших українців, котрі рятували євреїв. Ми вдячні всім за жертовність і гуманізм.
За словами заступника міського голови Олександра Мосіна, насправді цих людей було набагато більше, ніж фіксують історичні дані, адже багатьох нацисти страчували цілими родинами, багато не афішували свій вчинок і не розповідали про це нікому.
Серед кропивничан, які були удостоєні звання Праведника народів світу, були:
- Анастасія Пономаренко,
- Пелагея Ценцура,
- Подолян Марія,
- Смірнови - Кузьма, Зінаїда, Антоніна, Зінаїда Вікентіївна,
- Пономаренко Вадим,
- Пономаренко Дора,
- Кожевнікови - Ганна і Володимир,
- Марія Левченко,
- Катерина Григор'єва,
- Надія і Микола Буригіни.
"Багато й інших наших земляків рятували євреїв від нацистів, хоча Праведниками не визнані.
Всі вони гідні нашої пам’яті та пошани!"- підкреслили в дописі.
- «Дорога додому»: у Кропивницькому школярі провели акцію на підтримку військовополонених (ФОТО, ВІДЕО)
- За грати не потраплять: суд виніс вирок екскерівнику та секретарю Кіровоградської єпархії УПЦ (МП)
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте